Bilgisayarda mutlaka olması gereken programlar nelerdir?

1. BIOS (UEFI)
2. Windows 10
3. Donanım sürücüleri
4. Bedava antivirüs kullanacaksanız Avast, paralı kullanacaksanız Kaspersky
5. Winrar
6. Ccleaner (ASC uzun vadede sorun çıkartıyor)
7. Ashampoo Burning Studio (Nero'dan daha iyi bence)
8. Office 2016
9. Acrobat Reader DC
10. Daemon Tools
11. Google Chrome
12. K-lite mega codec pack with MPC home cinema (En iyi medya oynatıcı bu. "Diğerlerini denedin mi?" derseniz, evet denedim. :like: )
13. İhtiyaç varsa, Internet Download Manager

İşletim sistemleriyle haşır neşirseniz Partition Wizard da olabilir. Bad sector olan flaş belleklerde eli kolu bağlı kalmasını saymazsak epey faydalı bir program.

Tarayıcılar isteğe bağlı, sürücüler ise zaten mecburi. E, geriye lazım olan ne kalıyor?
Format sonrası olmazsa olmazlarım:
1- Winrar (bu olmazsa olmaz değil aslında ama eskiden beri alışkanlığım oldu daha çok. Korsan oyunlarda bazen olmazsa olmazdı da :D Ama artık değil tabi.
2- Kaspersky (her ne kadar her senesi dolduğunda bana kazık atmaya çalışıyor olsa da; artık bu son senelerde kazık yememeye karar verip seyyar satıcılardan 1/3 (üçte bir) fiyatına almaktayım.)
3- Daemon Tools (Aslında artık pek de işime yaradığını söyleyemem. Yani bu da alışkanlık yaptı. Ulen korsancılar, bana bunu siz boşuna aldırdınız :D)
4- Ccleaner (bak, bu ciddi bir mesele :sinsi: Sağolsun benim tüm geçmişimi- bazen geleceğimi silen yegane programımdır. Ve tabii kayıt devderi işkalcilerinden de kurtarıyor.)
5- K'Lite Codec Pack (bak, bu de önemli benim için, bu program sayesinde desteklenmeye ses video uyarılaeından kurtulmuş oluyorum.)
6- Gelsin oyunlar ve keyfi programlar.

1- Winrar
2- Opera (Chrome çok fazla ram tüketimi yapıyor.)
3- CCleaner
4- Malwarebytes
5- MPC-HC
6- Photoshop (Kullanmasını öğrenince çok işe yarıyor.)
7- Vegas Pro (Bu da aynı şekilde öğrenince çok işe yarıyor.)
8- Daemon Tools
9- Aida 64
10- IDM

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı