Bilgisayarda Power Tuşuna Basınca Tepki Vermeme

Eğer yükseltici vidaları takarsam anakart çok yükseliyor o zamanda kasaya takılan anakart plakasına yüksek geliyor. Peki siz SW ve CH'nin ne olduğunu biliyor musunuz? + ve - yerine onlar yazıyor portların yerinde ama sadece power de ve reset de yazıyor. LED'lerde veya HD de yok.

Hocam CPU besleme kablosunu çektim ve ekran kartının fanları 1-2 saniye dönüp duruyor. Herhalde kasa durmadan kendini resetliyor CPU kablosu takılı olmadığı için?

Aynen kabloyu yanlış takmışım. Teşekkür ederim. Fakat kasanın kendi fanlarını nasıl bağlayacağımı bilmiyorum. Molex vs. duydum. Nasıl bağlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne yapıyorsunuz, takın o vidaları yoksa kısa devre yapar. Anakarta gelen yükseltme vidaları mutlaka takılmalı.

Hocam ne yapıyorsunuz, takın o vidaları yoksa kısa devre yapar. Anakarta gelen yükseltme vidaları mutlaka takılmalı.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Hemen takıyorum. Ayrıca Kasayı çalıştırdığımda fanların çalışmadığını gördüm. Hepsi fan controller power'a bağlı galiba. Fakat bunu nereye takacağımı bulamadım nereye takmalıyım?

Fandan kaç kablo çıkıyor?
5 Tane fan kablosu var. Ayrıca fan controller power var.
Resim alıntıdır:
22f877b3528790a310f3132e4e1271d1.jpg

Öyle değil, fandan bir 3 ya da 4 pin bir adet de Molex kablosu mı çıkıyor yoksa sadece bunlardan biri mi?

Bence kısa devreyi çoktan yaptı bile ama bir umutla çalışabilir. Eğer çalışmaz ise CPU besleme kablosunu doğru yere taktığınızdan emin olun. Çünkü bende kasamı toplarken yanlış takmışım, anakartı yaktığımı sanmıştım. :) Bu arada anakart bozuldu ise servis yolu göründü size bunu belirteyim.

Tamam fandan çıkan o Molex kablolarını PSU'dan çıkanlara bağlayın. Diğer küçük 3 ya da 4 pinliyi de fan kontrolcü ya da anakarta.

Tamam fandan çıkan o Molex kablolarını PSU'dan çıkanlara bağlayın. Diğer küçük 3 ya da 4 pinliyi de fan kontrolcü ya da anakarta.
Hocam cahilliğimi bağışlayın. :D Sizin dediğiniz Molex kabloları galiba iki uçlu birbirine takılmış birisi 2 pin birisi 3 pinli olan kablolar değil mi? Bunlar birde numaralandırılmış fan1 fan2 vs. diye. Ayrıca PSU'dan sadece HDD besleme kablosu çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı