Bilgisayarda Python uygulamasını bulamıyorum

Unknown873

Decapat
İyi günler. Ben bilgisayarıma Python programını indirdiğimde bilgisayarda bulamıyorum, bu neden? Herhangi bir exe yok. Tam olarak nasıl indirebilirim programı? Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler. Ben bilgisayarıma Python programını indirdiğimde bilgisayarda bulamıyorum, bu neden? Herhangi bir exe yok. Tam olarak nasıl indirebilirim programı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bulamazsınız zaten kurarken add to path seçtiyseniz cmd ye python python_dosyası.py şeklinde bir kod yazıp çalıştırabilirsiniz

Pythonu indirirseniz pek bir şey yapamazsınız IDE indirmeniz gerek.

Bu videoda işinizi çözer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

.exe vardır da sen bulamıyorsundur. Microsoft Store üzerinden yüklemediğini varsayıyorum.
Direkt kurduysanız C:\Users\<Username>\AppData\Local\Programs\Python\PythonXX konumundadır. <Username> kullanıcı adınız, XX kısmı da Python sürümü. 3.7 için 37, 3.11.5 için 311 şeklinde.

Python .exe'si gayet bulunan ve rahat olan bir şey. PATH şartı yok. Sadece daha rahat olmasını sağlıyor.
IDE'siz gayet güzel kullanılır.

.exe vardır da sen bulamıyorsundur. Microsoft Store üzerinden yüklemediğini varsayıyorum.
Direkt kurduysanız C:\Users\<Username>\AppData\Local\Programs\Python\PythonXX konumundadır. <Username> kullanıcı adınız, XX kısmı da Python sürümü. 3.7 için 37, 3.11.5 için 311 şeklinde.

Python .exe'si gayet bulunan ve rahat olan bir şey. PATH şartı yok. Sadece daha rahat olmasını sağlıyor.
IDE'siz gayet güzel kullanılır.
Evet o konumda exe var ama bastığımda cmd açılıyor.

Zaten Python'u bir IDE olmadan kullanmak isterseniz komut penceresinden kullanabilirsiniz. Tam olarak ne bulmak istiyordunuz ?=
Kod yazacaktım da uygulamanında kendisini kullanmak istiyorum. Ya aslında önceden uygulamayı yüklediğimde girebiliyordum, şimdi unuttum. İşte o yüzden yardım almak istedim.

Zaten Python'u bir IDE olmadan kullanmak isterseniz komut penceresinden kullanabilirsiniz. Tam olarak ne bulmak istiyordunuz ?
Pardon ben aslında PyCharm'ı arıyormuşum Python'la karıştırmışım. Şimdi PyCharm'ı indiriyorum, yardımınız için teşekkürler.

Kod yazacaktım da uygulamanında kendisini kullanmak istiyorum. Ya aslında önceden uygulamayı yüklediğimde girebiliyordum, şimdi unuttum. İşte o yüzden yardım almak istedim.

Pardon ben aslında PyCharm'ı arıyormuşum Python'la karıştırmışım.
Haha uygulamayı masa üstüne bir yere veya buraya koyun daha kolay bulursunuz.

1683109505771.png

Geri
Yukarı