Bilgisayarda RAT mı var?

Hayır onda da çıkmadı.

Virüs falan yok büyük ihtimalle sizin sisteminizde, bu kadar antivirüsün tespit edememesi imkansıza yakın. Görev Yöneticisi'nin fotoğrafını atar mısınız? Sanırsam ilk başta bir virüs varmış sonra ise siz bunu Defender ile silmişsiniz şimdi de o virüsün yapımcısı halen sizin hesaplarınıza girmeyi deniyor. 2 adımlı doğrulama ile şifrenizi değiştirin.

Virüs falan yok büyük ihtimalle sizin sisteminizde, bu kadar antivirüsün tespit edememesi imkansıza yakın. Görev Yöneticisi'nin fotoğrafını atar mısınız? Sanırsam ilk başta bir virüs varmış sonra ise siz bunu Defender ile silmişsiniz şimdi de o virüsün yapımcısı halen sizin hesaplarınıza girmeyi deniyor. 2 adımlı doğrulama ile şifrenizi değiştirin.

Windows Defender ile taradığımda PUA:Win32/Presenoker diye bir şey buluyor kaldır dediğimde kaldırmıyor diğer virüs programlarında ise hiçbir şey çıkmıyor hocam.

Windows Defender ile taradığımda PUA:Win32/Presenoker diye bir şey buluyor kaldır dediğimde kaldırmıyor diğer virüs programlarında ise hiçbir şey çıkmıyor hocam.

Virüs kalktığı içindir büyük ihtimalle, klasik Defender sorunları Defender geçmişini temizleyin.
Zaten bu virüs bir RAT falan değil adware bu. Genelde setup dosyalarından algılıyor, bazen false positive olabiliyor rahat olun. Amacı işte ben senin bilgisayara şunu kurayim mi falan yani reklam yazılımı içerene, bilgisayarı yavaşlatan programlar. Bilgisayarınızda bir anormallik yoksa rahat olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Virüs kalktığı içindir büyük ihtimalle, klasik Defender sorunları Defender geçmişini temizleyin.

Zaten bu virüs bir RAT falan değil adware bu. Genelde setup dosyalarından algılıyor, bazen false positive olabiliyor rahat olun.

Anladım hocam sağ olun teşekkür ederim.

Problem değil hocam, zaten o kadar antivirüs'ün bulamaması mümkün değil gibi. En son hangi dosyaları kurdunuz? Bilgisayarda Torrent var mı? Ve bir anormallik var mı bilgisayarınızda?
Problem değil hocam, zaten o kadar antivirüs'ün bulamaması mümkün değil gibi. En son hangi dosyaları kurdunuz? Bilgisayarda Torrent var mı? Ve bir anormallik var mı bilgisayarınızda?

Torrent'i hiç yüklemedim. Bilgisayarda anormal bir durum da yok. En son ise BIOS'u masaüstünden bakabilmek için App Center yüklemiştim fanların hızını vs kontrol etmek için ama orijinal sitesinden yükledim onları.

Anormal bir durum yok. Torrent'i de hiç yüklemedim. En son ise fan hızlarını kontrol etmek için App Center yüklemiştim anakartın sitesinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı