Bilgisayarda RAT olabilir mi?

Merhaba değerli Technopat kullanıcıları, yaklaşık 10 günce arkadaşım beni trollemek için PC'me RAT attı Kaspersky RAT'ı anında temizlendi içim rahat etmedi, Malwarebytes ile tarama yaptığımda bazı zararlı yazılımlar buldu onları da temizledi her iki programla da tam tarama yaptım ancak bir sorun bulamadılar. Ancak faremi hareket ettirdiğimde sürekli donarak hareket ediyor ve takılıyor ya da bazen algılayamıyor (Logitech G203 kullanıyorum) ayrıca görev yöneticisinde herhangi bir VDS kullanmamama rağmen sanal makine yönetimi hizmeti çalışıyor bu beni endişelendiriyor.
Sizce bu normal bir şey mi yoksa RAT hala PC'de dolanıyor olabilir mi? Format atmam gerekiyor mu?

Kanki için rahat olsun diye sana kimsenin kesinlikle bilmediği bir formül vereyim. USB'ye Microsoft'tan indirdiğin bir yazılım ile Windows 11 veya 10 at, (uygulamada adımlar yazıyor nasıl atacağın ) sonra format USB'si üstünden CMD'ye gir, ve diskparttan diski biçimlendir. Yeni parça aç ve Windows'u kur. Rmkn ol için rahat olacaktır.

Merhaba değerli Technopat kullanıcıları, yaklaşık 10 günce arkadaşım beni trollemek için PC'me RAT attı Kaspersky RAT'ı anında temizlendi içim rahat etmedi, Malwarebytes ile tarama yaptığımda bazı zararlı yazılımlar buldu onları da temizledi her iki programla da tam tarama yaptım ancak bir sorun bulamadılar. Ancak faremi hareket ettirdiğimde sürekli donarak hareket ediyor ve takılıyor ya da bazen algılayamıyor (Logitech G203 kullanıyorum) ayrıca görev yöneticisinde herhangi bir VDS kullanmamama rağmen sanal makine yönetimi hizmeti çalışıyor bu beni endişelendiriyor.
Sizce bu normal bir şey mi yoksa RAT hala PC'de dolanıyor olabilir mi? Format atmam gerekiyor mu?

Windows'tan calıstıra girip mrt yaz Windows bir de kendisi arasın. Cok uzun sürer ama bütün dosyalara bakar.

Hocam merhaba
Halinizden çok iyi anlıyorum, virüs programları herhangi bir şey bulmadı ise sorun yoktur fakat içinizin rahat etmediğini söylemişsiniz temiz bir format iş görür herkesin de dediği gibi.

Direkt format atmak acemice bir iştir çok kötü durumda değilse tabii.

Alakası bile yok ben bilgisayarıma sürekli format atarım sırf kasıyor gibi hissettiğim için aslında uğraşsam çözerim ama içim rahat etmiyor sanki Windows kaynaklı gibi hissediyorum, aynı şekilde virüs soktuğumda da, tabii bu zamana kadar neredeyse hiç virüs bulaştırmadım ama özetle psikolojik işte.

attığınız ekran alıntısında wallpaper32.exe programının %80 gpu kullanması üstelik te bir video oluşturuyor olması garip duruyor.

o wallpaper32.exe nin konumuna bir göz atın derim Çünkü Sistem Dosyası gibi durmuyor.

hocam çok pardon mesajımı ciddiye almayın wallpaper32 nin steam e ait olduğunu unutmuşum.

attığınız ekran alıntısında wallpaper32.exe programının %80 gpu kullanması üstelik te bir video oluşturuyor olması garip duruyor.

o wallpaper32.exe nin konumuna bir göz atın derim Çünkü Sistem Dosyası gibi durmuyor.

hocam çok pardon mesajımı ciddiye almayın wallpaper32 nin steam e ait olduğunu unutmuşum.
sorun yok kral sisteme usb den güzel bir format attım

Enayilik hocam bazi virüsler BIOS'a bulaşır ama hepsi degil antivirüs silse yeterlidir.

Hocam zaten virüsü antivirüs temzizlemişti ancak ben endişeleniyordum az önce PC'ye temiz bir format attım artık o sanal makine yönetimi sistemi de gözükmüyor.

Sorun yok kral sisteme USB'den güzel bir format attım.

Hocam zaten virüsü antivirüs temzizlemişti ancak ben endişeleniyordum az önce PC'ye temiz bir format attım artık o sanal makine yönetimi sistemi de gözükmüyor.

Bir dahakine dikkat et hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı