Bilgisayarda RAT olabilir mi?

Bence Wallpaper Engine'yi kapat düzelir. Arka planda o açık çünkü GPU bayağı kırmızı.

Merhaba değerli Technopat kullanıcıları, yaklaşık 10 günce arkadaşım beni trollemek için PC'me RAT attı Kaspersky RAT'ı anında temizlendi içim rahat etmedi, Malwarebytes ile tarama yaptığımda bazı zararlı yazılımlar buldu onları da temizledi her iki programla da tam tarama yaptım ancak bir sorun bulamadılar. Ancak faremi hareket ettirdiğimde sürekli donarak hareket ediyor ve takılıyor ya da bazen algılayamıyor (Logitech G203 kullanıyorum) ayrıca görev yöneticisinde herhangi bir VDS kullanmamama rağmen sanal makine yönetimi hizmeti çalışıyor bu beni endişelendiriyor.
Sizce bu normal bir şey mi yoksa RAT hala PC'de dolanıyor olabilir mi?

Fomat atmanızı öneririm.

Vallahi kral sanaldan tanıştığım bir adamdı elimde bir hard disk var ancak USB disk alıp yarın format atacağım hard diski daha önce bu PC'ye taktım virüs bulaşmış olabilir.
Ancak kafamı karaştıran şey 2 tane antivirüs programına (Kaspersky ve Malwarebytes) tam tarama yaptırdım ancak bir şey bulmadılar.

Ben çok güvenmiyorum antivirüslere hiçbir programının garantisi yok.

Merhaba değerli Technopat kullanıcıları, yaklaşık 10 günce arkadaşım beni trollemek için PC'me RAT attı Kaspersky RAT'ı anında temizlendi içim rahat etmedi, Malwarebytes ile tarama yaptığımda bazı zararlı yazılımlar buldu onları da temizledi her iki programla da tam tarama yaptım ancak bir sorun bulamadılar. Ancak faremi hareket ettirdiğimde sürekli donarak hareket ediyor ve takılıyor ya da bazen algılayamıyor (Logitech G203 kullanıyorum) ayrıca görev yöneticisinde herhangi bir VDS kullanmamama rağmen sanal makine yönetimi hizmeti çalışıyor bu beni endişelendiriyor.
Sizce bu normal bir şey mi yoksa RAT hala PC'de dolanıyor olabilir mi? Format atmam gerekiyor mu?

Temiz bir PC'den format diski al at kendi PC' nde formatla en en temizi bu bu arada arkadaşın nasıl buldu o virüsü.

Sizce bu normal bir şey mi yoksa RAT hala PC'de dolanıyor olabilir mi? Format atmam gerekiyor mu?
O arkadaşı hayatından çıkart bu nasıl bir şaka hocam ? Tüm bilgilerinize erişmek demek bilgisayara erişim sağlamak, kesinlikle uzak durun bu kişiden.

wallpaper32.exe Wallpaper Engine adlı uygulamayı kaldırmanızı öneririm.

Sanal Makine Yönetim Hizmeti: VMware, Hyper-V, VirtualBox gibi uygulamalar kullanıyorsanız o yüzden olabilir. Göreve sağ tıklayıp dijital imzası olup olmadığını kontrol edin.

Ayrıca, Malwarebytes vb. virüs silme programları ile bilgisayarınızı taramayı unutmayın.

Wallpaper.rc veya WallpaperEngine olarak bilinen işlem, Kristjan Skutta veya Skutta, Kristjan tarafından geliştirilen Wallpaper Engine veya Red Dead Redemption (sürüm 2) yazılımına veya Steam'e aittir .

Açıklama: Wallpaper32.exe, Windows için gerekli değildir ve genellikle sorunlara neden olur. Wallpaper32.exe, "C:\Program Files (x86)" alt klasöründe bulunur; genellikle C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\wallpaper_engine\ veya C:\Steam\steamapps\common\wallpaper_engine\ . Windows 10/11/7'de bilinen dosya boyutları 2.982.608 bayt (tüm oluşumların %10'u), 1.776.120 bayt ve 25 çeşittir .
https://www.file.net/process/wallpaper32.exe.html

Dosya bir Windows çekirdek dosyası değil. Programın açıklaması yok. Programın görünür bir penceresi yoktur. Dosyanın dijital imzası var. Program Windows başlatıldığında başlar (bkz. Kayıt defteri anahtarı: Çalıştır). Wallpaper32.exe klavye ve fare girişlerini kaydedebilir ve uygulamaları izleyebilir. Bu nedenle teknik güvenlik derecesi %46 tehlikelidir ; ancak bu derecelendirmeyi kullanıcı yorumlarıyla da karşılaştırmalısınız.

Kaynak: wallpaper32.exe Windows process - What is it?

Geri
Yukarı