Bilgisayarda Sadece Mouse Çalışmıyor

rootsh

Kilopat
Arkadaşlar merhaba geçen gün kullanmakta olduğum mouse durduk yerde işlevini kaybetti. Bir anda gitti yani. Taktım çıkardım defalarca çalışmadı. Ne zaman taksam sağ altta USB was not successfully installed tarzı bir uyarı mesajı çıkıyor. Şimdi yeni bir mouse satın aldım onu takıyorum yine aynı mesaj çıkıyor.

USB portlarını değiştiriyorum bütün portlara takıyorum, yok çalışmıyor. Aynı porta klavye ya da kulaklık takıyorum sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yani portlarda bir sıkıntı yok ama bilgisayar nedense Mouse'u reddediyor. BIOS ayarlarında USB ile ilgili ayarlar enabled ama yine de çalışmıyor anlayamadım.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

/// ÇÖZÜLDÜ

Arkadaşlar çözüme ulaştım sonunda. Umarım böyle saçma bir sorun kimsenin başına gelmez. İleride bu konuya bir şekilde yolu düşecek arkadaşlar için de direkt çözümü söyleyeyim.

BIOS ekranı açıkken ne kadar USB varsa çıkarıyorsunuz sonra çalışmayan USB'yi takıyorsunuz. Ardından çalışmaya başlıyor. Tabii ki bu kesin çözüm değildir ama internette yazan tüm çözümler çalışmayıp bu çalıştı en azından benim için. Umarım size de yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı