Bilgisayarda saniyelik donma ve ses kesilmesi

infi001

Femtopat
Daha fazla  
Düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu ancak dünden beri oyun oynarken bilgisayarım saniyelik donuyor, ve bu donma sırasında ses de gidiyor, örneklendirmek gerekirse minimum 200 FPS aldığım bir oyunda 0.5 saniyeliğine FPS sıfıra inmiş oluyor ve bu sırada ses gidiyor. YouTube'dan video ya da film izlediğimdeyse yüksek seslerde videoda takılmalar oluyor. Bilgisayardan pek anlamam ancak sanki yüksek ses olduğunda bu sorun karşıma çıkıyormuş gibi hissediyorum. FPS oyunlarında bomba patladığında ya da yüksek çatışmaya maruz kaldığımda bu sorun daha da oluyor. Spotify'dan ya da YouTube'dan basslı müzik açtıgımdaysa aynı şekilde sorunda bir artış oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemini yazabilir misin, oyun sırasında ve sistem boştayken sıcaklık değerlerini atabilir misin. Oyun için MSI Afterburner boşta sıcaklıklara bakmak için de AİDA64 kullanabilirsin.

Düne kadar hiçbir sıkıntı yoktu ancak dünden beri oyun oynarken bilgisayarım saniyelik donuyor, ve bu donma sırasında ses de gidiyor, örneklendirmek gerekirse minimum 200 FPS aldığım bir oyunda 0.5 saniyeliğine FPS sıfıra inmiş oluyor ve bu sırada ses gidiyor. YouTube'dan video ya da film izlediğimdeyse yüksek seslerde videoda takılmalar oluyor. Bilgisayardan pek anlamam ancak sanki yüksek ses olduğunda bu sorun karşıma çıkıyormuş gibi hissediyorum. FPS oyunlarında bomba patladığında ya da yüksek çatışmaya maruz kaldığımda bu sorun daha da oluyor. Spotify'dan ya da YouTube'dan basslı müzik açtıgımdaysa aynı şekilde sorunda bir artış oluyor.
Dostum bende bu gün açtım aynı konuyu çözüm arıyorum. Hiçbir sorunum yoktu. Sende neyden sonra olmaya başladı ?

Çok sanmıyorum sesten olsun sesten oluyorsa sök hopörlörü sessiz oyna bakalım ondan mı oluyor.
Termal macun ne zaman değiştirdiniz en son

Bu konuda belirttiğim şekilde driverı kurarmısın

Sistem özelliklerini belirtin, tüm sürücülerinizi güncelleyin, disklerinizine sağlık ve benchmark testi yapıp sonuçlarını paylaşın. O.C yaptıysanız kaldırın.

HDD için tarama yaptım şöyle bad sektör verdi gece tarattım 207 adet düzeltme yaptı bundan dolayı olabilir mi?
@
Sistem özelliklerini belirtin, tüm sürücülerinizi güncelleyin, disklerinizine sağlık ve benchmark testi yapıp sonuçlarını paylaşın. O.C yaptıysanız kaldırın.
Bu konuda belirttiğim şekilde driverı kurarmısın

Dosya Ekleri

• HDD.jpg
    HDD.jpg
    139,7 KB · Görüntüleme: 46
  • SSD.jpg
    SSD.jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 57

Yeni konular

Geri
Yukarı