Bilgisayarda ses artırmaya yardımcı program önerisi

KRΑTOS

Hectopat
Yer
Brezilya, Rio De Janeiro
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği
Bilgisayarımın sesi az çıkıyor oyunlarda olsun Google'da olsun. Google'da volume Master ile düzeliyor yanı donanımsal değil de yazılımsal bir sorun var, oyunlarda filan çok sıkıntı çekiyorum, bilgisayarın sesini artırmama yarayacak programlar var mı?

Bilgisayarımın sesi az çıkıyor oyunlarda olsun Google'da olsun. Google'da volume Master ile düzeliyor yanı donanımsal değil de yazılımsal bir sorun var, oyunlarda filan çok sıkıntı çekiyorum, bilgisayarın sesini artırmama yarayacak programlar var mı?

Driver güncellemeyi deneyebilirsin üretici firmanın destek kısmından driverlara ulaşabilirsin kendi kullandığın driver sürümüne Aygıt Yöneticisi'nden bakabilirsin belki fark yaratır.

Kullandığınız laptopun DTS X yazılımı var driver sitesinde. Ben kullandım. DTS X yazılımında ekolayzer tarafındaki bütün Hz değerlerini maximuma çekin. Hoparlörde ses patlaması yapmadan rahat bir şekilde yüksek sesle müzik film keyfi yaşayabilirsiniz.

Kullandığınız laptopun DTS X yazılımı var driver sitesinde. Ben kullandım. DTS X yazılımında ekolayzer tarafındaki bütün Hz değerlerini maximuma çekin. Hoparlörde ses patlaması yapmadan rahat bir şekilde yüksek sesle müzik film keyfi yaşayabilirsiniz.
1668620779028.png

Bunlarmı hocam.

Belli ölçüde ses arttı ama nasıl diyeyim bağırmasını istiyorum yani bilgisayarın öyle açıklayayım Google'da volume Master ile bağırtabiliyorum bilgisayarın buna kapasitesi var yani ama nasıl yapacağım oyunlar için filan bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bir önceki menüden ses ayarlarının Custom ayarlandığı menüyüde ayarlayabilir misiniz? Bu şekilde en temiz sesle alabileceğiniz Max ses seviyesine ulaşmış olursunuz. Çok Extreme bir ses seviyesi bekliyorsanız bu laptopun hoparlörüyle bu kadar alabilirsiniz. Piyasada muadillerine göre ses seviyesi yeterince tok ve yüksek aslında. Daha iyi ses seviyesi veren laptoplar bulmanız biraz zor. Studio sesi verecek kadar yüksek ses için Bluetooth speaker almanızda fayda var. Eskiden Acer VN7 vardı. Onlarda çok iyi hoparlörler vardı. Hatta DDP ayarı yapınca masayı titretiyordu. Home theater hoparlörlerden iyisini daha göremedim. Günümüzde de yok sanırım şu an.

1668630402032.png

1668630463997.png

Bu attığınız ssdeki ses sürücüsü daha güncel ama Windows 11 için uyumlu mu acaba benim şu anda kullandığım 6.0.9132.1

Benim attığım görseldeki rastgele bir Acer'ın modellerinden birinin driver görseliydi. Her birinde ayrı Realtek kütüphaneleri kullanıldığı için size ait olanın driver sürümünüzü indirmek gerekiyor. Yoksa this device does not Support DTS X Ultra diye yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı