Bilgisayarda telefon kulakliginin mikrofonunu kullanma

Halil Aydin

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım: Gigabyte B450M S2H.
Kasam: Corsair Spec Delta RGB.
Monitör: Dell S2422HG.
Telefon kulakliğı gibi olan kulaklığı hangi jak girişine takıp hangi ayarları yaparsam hem ses alirim hem Mic basarım? Yardimci olursaniz cok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk soruşunda "mik girişi"ni seçiyorum "ok" diyorum, tekrar çıkıyor o uyarı, bu sefer de "kulaklık" seçiyorum. Sizde 2 kere çıkmıyorsa ve kulaklığınızın mikrofununda da sorun olmadığını düşünüyorsanız sürücülerde bir problem var gibi.

Önce Mic'i seçtim sonra kulaklığı seçtim. Bu sefer bilgisayardan açtığım videonun sesini Mic'e veriyor benimkini almak yerine. Yani Discord'dan ses testi açıyorum bir tane de YouTube'dan video açıyorum videonun sesiyle ses geliyor benimkini algılamıyor. Bir fikrin var mı?

Önce Mic'i seçtim sonra kulaklığı seçtim. Bu sefer bilgisayardan açtığım videonun sesini Mic'e veriyor benimkini almak yerine. Yani Discord'dan ses testi açıyorum bir tane de YouTube'dan video açıyorum videonun sesiyle ses geliyor benimkini algılamıyor. Bir fikrin var mı?

Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses ayarlarına girin.
Böyle bir şey çıkacak:
1632560717950.png

"Kayıt" sekmesine gelin. Mikrofonunuz hangisiyse sağ tıklayıp "özellikler" deyin. Açılan pencerede "dinle" sekmesine tıklayın ve "bu aygıtı dinle" seçeneği açıksa kapatın.

Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses ayarlarına girin.
Böyle bir şey çıkacak:
Eki Görüntüle 1173180

"Kayıt" sekmesine gelin. Mikrofonunuz hangisiyse sağ tıklayıp "özellikler" deyin. Açılan pencerede "dinle" sekmesine tıklayın ve "bu aygıtı dinle" seçeneği açıksa kapatın.
malesef zaten kapalıymış

Geri
Yukarı