Çözüldü Bilgisayarda trojan çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saox

Femtopat
Daha fazla  
1699091265854.png

Ne yapmalıyım arkadaşlar? Defender silemedi.

Hocam az önce okudum yorumları texture pack indirecektim demişsiniz fakat etkilenen öğelerde install cheats yazıyor büyük ihtimal ya yanlış bir şey indirdiniz ya da texture packi indirirken hileyi de sıkıştırdılar araya. Malwarebytes ya da Kaspersky indirin, büyük ihtimal işiniz çözülecektir.

Hocam az önce okudum yorumları texture pack indirecektim demişsiniz fakat etkilenen öğelerde install cheats yazıyor büyük ihtimal ya yanlış bir şey indirdiniz ya da texture packi indirirken hileyi de sıkıştırdılar araya. Malwarebytes'ya da Kaspersky indirin, büyük ihtimal işiniz çözülecektir.

Çözüm olarak nasıl işaretleyebilirim?

Kaspersky'da tam tarama yapınız uzun sürer ama bulur nihayetinde oradan silersiniz Defender'ın koruması çokta iyi değil bazı virüsleri algılamıyor veya yanlış algılıyor.

Eğer virüs büyükse kaspersky temizlemek için makinayı yeniden başlatabilir.

Abi pek tercih edilmez ama ben genellike dosyanın olduğu yeri buluyorum ondan sonra PC'yi güvenli modda açıp o dosyayı siliyorum güvenli modda sadece bilgisayar dosyaları açıldığından trojan çalışmıyor öylede siliyorum.

Abi pek tercih edilmez ama ben genellike dosyanın olduğu yeri buluyorum ondan sonra PC'yi güvenli modda açıp o dosyayı siliyorum güvenli modda sadece bilgisayar dosyaları açıldığından trojan çalışmıyor öylede siliyorum.

Evet doğru bir yöntem bu da bir çözüm fakat genelde dosyanın nerede olduğunu bulmak ile uğraşmıyorlar zaten o o kadar kolay olsaydı antivirüs yazılımları çıkmazdı.

Geri
Yukarı