Bilgisayarda upload hızı çok düştü

Talha69

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımdaki neredeyse tüm sürücüler bozulduğu için bilgisayara format atma durumunda kaldım. Format attıktan sonra upload hızında ciddi bir düşüş gördüm. Önceden ortalama 5-6 Mbps alırken şu an 0.1 Mbps hız alıyorum. YouTube'dan 4K video açarak yaptığım testte hiçbir kasma falan da olmadı.

Bağlantıyı kesip tekrar bağlandığımda upload hızı 10 15 saniye artıyor 2 3Mbps oluyor sonra tekrar 0.1 Mbps kadar düşüyor. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Ethernet üzerinden internete bağlanıyorsan özellikle ana kartının tüm sürücülerini kurduğuna emin ol. Ethernet sürücüsü kurulmadığı için olabilir diye düşünüyorum. Aynı modeme bağlı başka telefon veya bilgisayar ile de bir hız testi yapar mısın? Yani sorunun servis sağlayıcı veya modem nedeniyle olup olmadığını bir test etmiş olursun. Eğer diğer cihazlarda ve modemde sorun yoksa Ethernet portu, ethernet sürücüsü veya ethernet kablonda bir problem olabilir.

Öncelikle Ethernet üzerinden internete bağlanıyorsan özellikle ana kartının tüm sürücülerini kurduğuna emin ol. Ethernet sürücüsü kurulmadığı için olabilir diye düşünüyorum. Aynı modeme bağlı başka telefon veya bilgisayar ile de bir hız testi yapar mısın? Yani sorunun servis sağlayıcı veya modem nedeniyle olup olmadığını bir test etmiş olursun. Eğer diğer cihazlarda ve modemde sorun yoksa Ethernet portu, Ethernet sürücüsü veya Ethernet kablonda bir problem olabilir.

Telefona hız testi yaptığımda 47Mbps ındırme 7.5 Mbps upload hızı aldım. Internet hızında veya modemde sorun yok. Bilgisayara format attıktan sonra Driver Booster ile tüm driverları kurdum, aygıt yöneticisinde hatalı veya eksik bir aygıt gözükmüyor ama bilgisayarımda upload hızı aşırı yavaş.

Telefona hız testi yaptığımda 47Mbps ındırme 7.5 Mbps upload hızı aldım. Internet hızında veya modemde sorun yok. Bilgisayara format attıktan sonra Driver Booster ile tüm driverları kurdum, aygıt yöneticisinde hatalı veya eksik bir aygıt gözükmüyor ama bilgisayarımda upload hızı aşırı yavaş.

Bu arada lattobla kablosuz baglanıyorum. Formattan önce hiçbir sorun yoktu.

Driver Booster yerine ürünün kendi sitesinden Wi-Fi driver'ı varsa indirmeniz daha sağlıklı olur. Problem büyük ihtimalle yüklenen yazılımla alakalı.

Driver Booster yerine ürünün kendi sitesinden Wi-Fi driver'ı varsa indirmeniz daha sağlıklı olur. Problem büyük ihtimalle yüklenen yazılımla alakalceva

Driver Booster kullanmayın, sürücüleri kendi sitesinden kurun bir de öyle deneyin.
Uzun uğraşlar sonucu baya video forum gezdim yabancı bir sitedeki forumda bunu 'ComIntRep_6088_Setup' görüp indirdim test yaptım birkaç hata buldu. sonra komut sistemini açıp sfc/ scannow komudunu gırdım. ınternet hızım eski haline geldi. Cevaplarınız için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı