Bilgisayarda virüs olup olmadığı nasıl anlaşılır?

AzPişmişKöfte

Hectopat
Makaleler
2
Yaklaşık 20-24 gün önce falan şüpheli bir dosya açtım.
O günden beri bilgisayarımı her türlü av-anti malware ile taradım bir şey çıkmadı.
Ek olarak glass wire ile ağ analizi yapıyorum onda da anormal bir şey yok.
@Murat5038 hocama sistem tarama logu gönderdim ondanda zararlı olarak bir şey çıkmadı.
Bilgisayarda tarama yaptığım av-anti malware listesi:
KSC-MBAM-ESET Online scanner-KRD-Hitman Pro-EEK-Zemana anti malware.
Buradaki tarama araçları hiçbir şey tespit etmedi.
Eğer virüs varsa tüm bunları atlatmış olabilir mi?
İnternette fud-Crypter gibi terimleri okudum bilgili arkadaşlar daha iyi anlar bu terimleri.
Yani kısaca bilgisayarda virüs var mıdır?

@Dutchman @Linux Kaymak

Son düzenleyen: Moderatör:
Hitman Pro, Malwarebytes, AdwCleaner gibi programlar ile taratın.

Olmazsa Kaspersky ile tam tarama yapın veya KVRT kullanın.

Bunlardan bir şey çıkmıyorsa virüs zaten sizin bilgisayarda bulunmayı hak etmiş :) .
Şaka bir yana zaten tüm yapmanız gerekenleri yapmışsınız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Hitman Pro, Malwarebytes, AdwCleaner gibi programlar ile taratın.

Olmazsa Kaspersky ile tam tarama yapın veya KVRT kullanın.

Bunlardan bir şey çıkmıyorsa virüs zaten sizin bilgisayarda bulunmayı hak etmiş :).
Şaka bir yana zaten tüm yapmanız gerekenleri yapmışsınız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Hitman. Pro sistem dosayalarını bozabiliyor. %98 bir şey yoktur.

Hitman. Pro sistem dosayalarını bozabiliyor. %98 bir şey yoktur.
Kanıt? Hitman.Pro bir sistem dosyasında zararlı tespit ediyorsa onarmaya çalışmıyor, müdahale etmiyor.

Kaspersky + Malwarebytes ile tarayın.
Sadece başlığı okumak yerine konu içeriğini de okusaydınız keşke, arkadaşın taratmadığı AV kalmamış ki.

@AzPişmişKöfte Kullanmadığınız tarama motoru, güvenlik yazılımı kalmamış sanırım. Bunlar da bulamıyorsa bir şey yoktur. Varsa da ağır bir FUD vardır, o da zaten detaylı sistem analizi olmadan ortaya çıkmaz. Kaldı ki Log incelemesi yapmışsınız, orada da bir sorun çıkmamış. Temiz.

Kanıt? Hitman.Pro bir sistem dosyasında zararlı tespit ediyorsa onarmaya çalışmıyor, müdahale etmiyor.

Sadece başlığı okumak yerine konu içeriğini de okusaydınız keşke, arkadaşın taratmadığı AV kalmamış ki.

@AzPişmişKöfte Kullanmadığınız tarama motoru, güvenlik yazılımı kalmamış sanırım. Bunlar da bulamıyorsa bir şey yoktur.
Ekşi'ye bakabilirsiniz.

Ekşi'ye bakabilirsiniz.

%98 kanısına nereden vardın ayrıca sistem dosyayı bozma gibi durumu yok.
Yaklaşık 20-24 gün önce falan şüpheli bir dosya açtım.
O günden beri bilgisayarımı her türlü av-anti malware ile taradım bir şey çıkmadı.
Ek olarak glass wire ile ağ analizi yapıyorum onda da anormal bir şey yok.
@Murat5038 hocama sistem tarama logu gönderdim ondanda zararlı olarak bir şey çıkmadı.
Bilgisayarda tarama yaptığım av-anti malware listesi:
Kıs-MBAM-ESET Online scanner-krd-Hitman Pro-eek-zemana anti malware.
Buradaki tarama araçları hiçbir şey tespit etmedi.
Eğer virüs varsa tüm bunları atlatmış olabilir mi?
İnternette fud-Crypter gibi terimleri okudum bilgili arkadaşlar daha iyi anlar bu terimleri.
Yani kısaca bilgisayarda virüs var mıdır?

@Dutchman @Linux Kaymak

Fud falan yaramaz o kadar Av'ye virüssüz şeyleri tespit ediyorlar kaldı ki fud'u bulamayacak 2015 de kaldı fud falan bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı