Bilgisayarda virüs taraması yaparken yeni klasörler açılıyor

Kral_Adam

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi bilgisayarda bir program indirmiştim ondan sonra virüsten şüphelenmeye başladım erişimim engellenen bir klasöre özel virüs taraması yaptım fakat yaparken yeni bir klasör açıldı ve ona da erişimim engellendi. Ben de format attım yine de bir yavaşlama söz konusu sizce bir virüs var mıdır?

Başlıktaki gibi bilgisayarda bir program indirmiştim ondan sonra virüsten şüphelenmeye başladım erişimim engellenen bir klasöre özel virüs taraması yaptım fakat yaparken yeni bir klasör açıldı ve ona da erişimim engellendi. Ben de format attım yine de bir yavaşlama söz konusu sizce bir virüs var mıdır?
Formatı nasıl attınız?Bios'a girip Disk biçimlendirerek mi ? Yoksa Windows setup.exe ye tıklayarak mı ?

Format attıktan sonra sorun olmaz merak etmeyin. Bilgisayarın içini temizleyip termal mağcunu ve diğer gerekenleri yenileyerek tekrar deneyebilirsiniz. Performans kaynının sebebi formattan sonra performans için yaptığınız ayarların sıfırlanmış olması ya da bilgisayarınızın gelişen teknolojilere ayak uyduramaması olabilir. :)

Formatı nasıl attınız?Bios'a girip Disk biçimlendirerek mi ? Yoksa Windows setup.exe ye tıklayarak mı ?
Boşa girip disk biçimlendirdim fakat bazı diskleri biçimlendiremedim o yüzden biraz tedirginim bu yüzden malwarebytes ile tarama yaptım yine de hesabımı falan şu an girmiyorum bilgisayara

Boşa girip disk biçimlendirdim fakat bazı diskleri biçimlendiremedim o yüzden biraz tedirginim bu yüzden Malwarebytes ile tarama yaptım yine de hesabımı falan şu an girmiyorum bilgisayara.

Tedirginliği üzerinizden atmak için verilerinizi tamamen yedekleyip tam bir format atabilirsiniz. Bu sayede gereksiz korku ve endişeden de kurtulmuş olursunuz.

Antivirüs olarak Kaspersky(Ücretli antivirüs kategorisinde dünsya birincisi) ve Avast(Ücretsiz antivirüs kategorisinde dünya birincisi) adında iki antivirüs yazılımını önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı