Bilgisayarda virüs temizleme

Salih.E

Hectopat
pc.png

Öncelikle merhaba benim PC'de birkaç virüs olduğunu düşündüğümden tam tarama yapmak geldi aklıma. Yaptım, birkaç tane tehdit çıktı burada gördüğünüz gibi ancak Windows bunları silmiyor. Neden bilmiyorum kaldır diyorum kaldırmıyor. Kaldı bunlar böyle silemiyorum da sadece izin verebiliyorum. Aynı zamanda bunun yüzünden durmadan PC'nin %30'luk cpusunu çeken antiamalware service var. Ne yapacağımı bilemedim buraya danışmak geldi aklıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 947812

Öncelikle merhaba benim PC'de birkaç virüs olduğunu düşündüğümden tam tarama yapmak geldi aklıma. Yaptım, birkaç tane tehdit çıktı burada gördüğünüz gibi ancak Windows bunları silmiyor. Neden bilmiyorum kaldır diyorum kaldırmıyor. Kaldı bunlar böyle silemiyorum da sadece izin verebiliyorum. Aynı zamanda bunun yüzünden durmadan PC'nin %30'luk cpusunu çeken antiamalware service var. Ne yapacağımı bilemedim buraya danışmak geldi aklıma.

Hocam Kali Linux ISO yazıyor orada, onu siz mi indirdiniz? İçindeki "hack" araçlarını virüs olarak algılamış olabilir. Bu konuda pek bilgim yok ama aynı olayı yaşadığımdan yazıyorum.

Doğrudur Kali Linux'u ben indirdim siber güvenlik le ilgileniyordum tehdit olmadığını bende anladım az buçuk da Windows güvenlik duvarı durmadan çalışıyor onu nasıl durdurabilirim?

Son düzenleme:
Malwarebytes ücretsiz sürümü ile tarama yapıp bulduklarını silin. Daha sonra Kaspersky veya Comodo antivirüs kurarak tam tarama gerçekleştirin.

Geri
Yukarı