Bilgisayarda virüs varsa nasıl anlaşılır?

Aslında Windows Defender bir buluta sahip

Üstelik, SmartScreen gibi bir repütasyon hizmetine sahip olmanızın sayesinde bilgisayarınızda yalnızca Microsoft tarafından beyaz listeye alınmış programların çalışmasına izin vermeniz mümkün.

Aslında Windows Defender bir buluta sahip
Bir buluta sahip olduğunu biliyorum. Tam olarak bir bulut yapısı (güncel olarak imza veritabanı güncellemesi) olduğunu düşünmüyorum. Fakat güncellemelerini Windows Update üzerinden geçekleştirmek zorunda kaldığını biliyorum. Bilgisayara sızmak isteyen kişinin ilk engelleyeceği antivirüs programı olduğu fikrini de düşünerek kullamayı pek iyi bulmuyordum.
O halde denemenin zamanı geldi. Son olarak ne yaptıklarına bir bakmak isterim. Configure Defender'i test edebilirim.
Üstelik, SmartScreen gibi bir repütasyon hizmetine sahip olmanızın sayesinde bilgisayarınızda yalnızca Microsoft tarafından beyaz listeye alınmış programların çalışmasına izin vermeniz mümkün.
Fakat yüklemek istediğim bir ISO dosyasını bile uzun uzun tarayıp ardından bir sorun çıkartıp indirmeyi tekrardan başlatmak zorunda kaldığım için bu özelliği çok sevemiyordum.

İfadeler: acv

Şu videoyu izlemenizi öneririm.

https://videoplayercdn.osi.office.net/embed/c2f20f59-ca56-4a7b-ba23-44c60bc62c59

Sanıyorum ki Cloud check time limit ve Block at first sight bu açıdan önemli. Enfekte olan ilk kişi olmak istemiyorsanız

Bilgisayara sımzk isteyen kişinin lk engelleyeceği antivirüs programı olduğu fikrini de düşünerek kullamayı pek iyi bulmuyordum.

Bunu ben de düşündüm fakat aldığım cevap şu oldu.

No AV can you protect 100%. Malware need to blocked at execution and Andy provide that with Hard_Configurator in a very easy way.
Combine that with Windows Defender and you're safe.

Varsayılan ayarlarda Defender korumada yetersiz kalabilse dahi yukarıda gösterdiğim ince ayarları uyguladıktan sonra bir problemle karşılaşacağınızı sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat yüklemek istediğim bir ISO dosyasını bile uzun uzun tarayıp ardından bir sorun çıkartıp indirmeyi tekrardan başlatmak zorunda kaldığım için bu özelliği çok sevemiyordum.

Böyle bir sorunu olduğundan haberim yoktu Sorun çıkarıyorsa yapacak pek bir şey yok gerçekten. Tercih meselesi sonuçta.

Son düzenleme:
Bu videoyu ben de dün izlemiştim. The PC Security Channel kanalını ben de takip etmekteyim. O zaman deneyebilirim.

Peki siz hangi ativirüsü kullanıyorsunuz?

Bu videoyu ben de dün izlemiştim. The PC Security Channel kanalını ben de takip etmekteyim. O zaman deneyebilirim.

Peki siz hangi ativirüsü kullanıyorsunuz?

Masaüstünde Defender kullanıyorum. Dizüstümde de sadece antivirüs modülü olacak şekilde Forticlient var. Onu da indirdiğim her dosyayı Virüstotal'e yükleyemediğim için kullanmaktayım

Önemli verilerimi başka yerlerde sakladığım için virüs bulaşmasındaki tek endişem format atmak için harcayacağım enerji, yoksa dizüstümde antivirüs kullanmazdım.

Defender'in masaüstümde ne kadar bellek harcadığını daha müsait bir zamanda buraya ekleyebilirim
Beklerim. Ona göre karar verebilirim. Bu arada önceden Immunet kullandığımı hatırlıyorum da çok fazla bir bellek tüketimi bulunuyordu ve arayüzü neredeyse vasattı. Hiç denemiş miydiniz?

Beklerim. Ona göre karar verebilirim. Bu arada önceden Immunet kullandığımı hatırlıyorum da çok fazla bir bellek tüketimi bulunuyordu ve arayüzü neredeyse vasattı. Hiç denemiş miydiniz?

Evet denemiştim Bellek tüketimini yine hatırlamıyorum ama arayüzü gerçekten berbattı. İyi bir korumaya sahip olmadığı için de pek kullanmamıştım.

O halde masaüstünüzde Windows Defender'ın ne kadarlık bir kullanımının olduğunu bekliyorum. Müsait olduğunuz br zamanda yazabilirsiniz. @acv

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…