Bilgisayarda Wi-Fi bağlantısı gözükmüyor

M.Tolga

Centipat
Herkese merhaba arkadaşlar, benim sıkıntım masaüstü PC'de internet bağlantısını sağlamak için inca IUWA-150X model Wi-Fi bağlantısı aldım. Herhangi bir sıkıntı olmadan kullanıyordum. PC'yi kapatıp birkaç gün sonra açtığımda etraftaki bütün Wi-Fi'ler görünüyor, evdeki telefonlardan modeme bağlanabiliyorum. Fakat bir türlü PC'nin Wi-Fi'sinden modem gözükmediği için bağlanamadım. En son format attım fakat gene düzelmedi. Böyle bir şey başına gelen var mı acaba?🙄

Son düzenleyen: Moderatör:
2.4ghz 5ghz bunlardan hangisini kullanıyorsun, modem hangi sinyali veriyor? SSDI ni gizlemediğinden emin misin? Modemi yeniden yapılandırmayı denedin mi? Harici wi-fi donanımına sahipsen sürücülerini sil donanımı kaldır sök-tak ve yeniden kur. Dahili bağlantın var ise işletim sistemini ve sürücülerini güncelle sonrasında sorun devam ederse sürücüyü kaldırarak yeniden yüklemeyi dene.

Modem Netmaster CBW-383ZN modemi kullanıyorum yeni değiştirildi 5GHz destekleyen iPhone marka cep telefonu var ondan bu bağlantıyı sağlayabiliyorum diğer cihazlardan 2.4 GHz bağlantı kuruluyor. SSD'ı mi gizlemediğimden eminim. Masaüstü PC'de harici Wi-Fi kullanıyorum iki kere sürücüleri silip yükledim fakat gene olmadı format attım sıfırdan hepsini yükledim gene olmadı artık kablo ile bağlantı sağladım masaüstü PC'yi o şekilde kullanıyorum şu an idareten. Artık mecuren sıfırdan kablo alıp duvara kroşe ile yürütüp kasayı o şekilde bağlıycam çünkü her şey denedim ama olmuyor. Teşekkürler cevabınız için 👍

Eğer denemediysen 2.4 ghz ve 5 ghz ssid isimlerini farklı kaydedebiliyorsan bi de o şekilde dene istersen belki wifi kartın 2 sinyali ayrıştıramıyordur. Ama 2 farklı isimde görürse bişeyler düzelebilir.

Valla hocam bende anlayamadım birde dediğin şekilde deniyim etrafta 20 ye yakın wifi var görünüyor, modem ayarlarından da baktım fakat yok olmuyor son çare dediğini yapıcam olmazsada vatandan almıştım götürüp garantiden vericem, ilgin alakan içinde teşekkürler
hocam desteklenen mod diye bir ayar var erp ve ht seçenekleri var ben erp yi seçtim wifi de gözükmeye başladı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı