Çözüldü Bilgisayardaki her şeyi ISO dosyasına dahil etmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ashen One

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımdaki işletim sistemi de dahil aklınıza gelebilecek her türlü dosyayı tek bir ISO dosyasına toplamam mümkün mü?
Bir flash belleği format için hazırlayacağım ama içinde sadece işletim sistemi değil dosyalarım da olsun istiyorum. Yüklediğim programlar, masaüstümde duran klasörler, dosyalar vs. her şey dahil bir USB hazırlamak mümkün mü?
Konuyla alakalı bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
İhtiyacınız olabilecek bilgiler;
Flash bellek: 64 GB (Bilgisayarın tüm içeriği 60 GB civarı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam birden fazla ISO dosyasını tek bir ISO dosyasına sığdırabilirsiniz ama program lazım bunun içinde benim kullandığım "AnyToİso" programını kullanın ve pek demek istediğini anlamadım siz flash belleğe bütün önemli dosyalarınızı atıp fash belleğe atacağınız ISO dosyalarıyla nasıl format atabileceğinizi mi soruyorsunuz yoksa bütün ISO dosyalarınızı ve önemli dosyalarınızı format atılamayacak olarak mı?

Böyle bir şey mümkün. Yapılır da doğruluğu hakkında şüphem var. Format atma nedeniniz muhtemelen siteminizin yavaşlaması virüs falan falandır. Tüm sistemi kopyalamak demek bütün sorunları da aynı şekilde taşımak demektir

Böyle bir şey mümkün. Yapılır da doğruluğu hakkında şüphem var. Format atma nedeniniz muhtemelen siteminizin yavaşlaması virüs falan falandır. Tüm sistemi kopyalamak demek bütün sorunları da aynı şekilde taşımak demektir
Bütün her şeyden kastım o değil. Format attıktan sonra tek tek programları yüklemek, yedeklediğim dosyaları tekrardan indirmek vs. Çok sıkıcı ve uzun geliyor bana. Bilgisayarımdan asla silmediğim ve sürekli olarak ihtiyacım olan program ve dosyalarım var. Bu dosyaları bir Windows'un içine entegre edebilirsem harika olacak. Sorduğum ve çözümünü aradığım şey bu.
İmaj almak dediğimiz olay. Acronis kullanabilirsiniz.
Tam aradığım şeyi buldum, çok teşekkür ederim.
Hocam birden fazla ISO dosyasını tek bir ISO dosyasına sığdırabilirsiniz ama program lazım bunun içinde benim kullandığım "AnyToİso" programını kullanın ve pek demek istediğini anlamadım siz flash belleğe bütün önemli dosyalarınızı atıp fash belleğe atacağınız ISO dosyalarıyla nasıl format atabileceğinizi mi soruyorsunuz yoksa bütün ISO dosyalarınızı ve önemli dosyalarınızı format atılamayacak olarak mı?
Format attıktan sonra tek tek programları yüklemek, yedeklediğim dosyaları tekrardan indirmek vs. Çok sıkıcı ve uzun geliyor bana. Bilgisayarımdan asla silmediğim ve sürekli olarak ihtiyacım olan program ve dosyalarım var. Bu dosyaları bir Windows'un içine entegre edebilirsem harika olacak.

Bu mümkün evet, Dism++ uygulamasını indirip açınız, Araçlar bölümünde ilk sırada sistem yedeği alma var, install.wim dosyasına yedeği alıp, format için hazırlanan usb bellekteki source klasörü içerisindeki install.wim ile değiştirdiğiniz vakit sıfırdan format atar gibi aldığınız bu yedeğe dönebilirsiniz.

Bu mümkün evet, Dism++ uygulamasını indirip açınız, Araçlar bölümünde ilk sırada sistem yedeği alma var, install.wim dosyasına yedeği alıp, format için hazırlanan usb bellekteki source klasörü içerisindeki install.wim ile değiştirdiğiniz vakit sıfırdan format atar gibi aldığınız bu yedeğe dönebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı