Bilgisayardaki kapanmalar

348103

Hectopat
Artık son raddesine kadar geldim. İlk önce merhaba. Bilgisayarımda şu son 2 veya 3 aydır garip olaylar yaşanmaya başladı. İlk olayım YouTube'da video izlerken ekranın birden siyah olup düzelmesiydi. Sistemsel hatadır vs. dedim geçiştirdim sonrasında arkadaşımla Discord'da konuşurken birden Discord kapandı ama ben mutfakta olduğum için ne olup bittiğini göremediğim için buna da tamam dedim, geçtim. Bugün ise Opera GX kullanıyordum ve birden yan kısımda olan gx Control vb. yok oldu sonrasında tekrar kendim ekledim. Sonrasında içimde şüphe oluştu ve tarayıcıyı silip Google geçtim diğerleri sistemsel veya yazılımsal hatadır diyebilirim ama Opera GX olayı bambaşka siz hiç sistemsel veya yazılımsal bir hatanın bilgisayarınızı değiştirdiğinizi gördünüz mü?

Asıl delireceğim konu ise her türlü antivirüsü denedim. Norton Avira Kaspersky Malwarebytes Comodo ve daha binlercesi bir tanesi bile virüs hatası vermedi. Şu an aktif olarak Kaspersky kullanıyorum. Korsan yazılım kullanmıyorum, asla korsan film dizi falanda izlemem. Aklıma takılan konu şu rat veya trojan ise neden hesaplarımı çalmayıp benimle dalga geçermişcesine Opera GX'in ayarlarını falan sıfırlıyor veya neden kendini belli etmiyor.

Sonuçta kontrol eden kişinin gizli olmaya fetişi falan yoktur değil mi trojan veya rat olduğunu düşünmüyorum ama bir sorun var. Bu sorun ne bir tülü anlayamadım. (driver güncel değildi şimdi güncelledim ama driverın Opera GX'in sol taraftaki kısmını değiştirebileceğini sanmıyorum) (ve hepsi formattan sonra gerçekleşti bunların dayım formatlamıştı yanlış format olabilir mi tam format değil sıfırlama yapmıştık)

Son düzenleme:
Opera GX biraz sorunlu bu tarz hatalar normal gibi. Açıkçası virüs olma ihtimali çok düşük.

Geri
Yukarı