Bilgisayardaki virüs silinemiyor

Bilgisayarım bir süredir normalde %0.5 CPU 200 MB RAM kullanan uygulamalar için %90 CPU 18 GB RAM gibi yüksek değerler kullanıyor. Bilgisayarıma daha önce de böyle bir virüs bulaştığı için ne olduğunu hemen anladım fakat sıkıntı şu ki Kaspersky'da bile 2 kere PC'yi taratmama rağmen sadece yıllardır kullandığım 1-2 uygulamayı veriyor ve asıl virüsü tespit edemiyor.

İşlemci: i3 10100.
Ekran kartı: RX 580 4 GB VRAM.
RAM: 3300Hz 32 GB.
Anakart: ASUS B450M-Plus

Büyük ihtimalle kullandığın işletim sisteminin yazılımından belki de hatasından kaynaklı. Eğer bir virüs bulaştıysa bu kadar kalıcı bir virüs nadir karşılaşılır. Sana önereceğim en büyük şey işletim sistemini değiştirmen olacak. Direk Linux'a geç. Tarayıcını değiştir. Opera artık güven vermiyor. Firefox veya Brave deneyebilirsin. Virüs konusuna gelecek olursam. Farklı programlar dene. (işletim sistemi değiştirmek istemiyorsan. Yusuf ipeğin Discord sunucusu belki de yabancı forumlarda. İngilizce kaynaklarda hatanı bulabilirsin. (işletim sistemi değiştirme konusunda, sadece sana kolay yolu sundum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani sizin bulamadığınız dosyayı bulamıyorum diye boş yorum mu atıyorum ona bakılırsa boş bir konu bu da olmayan bir virusu nasıl bulalım düşünerek mi yoksa hayal mi edelim içinizde bir sıkıntı oluştuysa format atacaksın eğer formatla da çözülmüyorsa bilgisayarınızda sorun var.
Yok kendiniz görebilmelisiniz oradaki dizinde. Dizin nedir tam olarak?

Yani sizin bulamadığınız dosyayı bulamıyorum diye boş yorum mu atıyorum ona bakılırsa boş bir konu bu da olmayan bir virusu nasıl bulalım düşünerek mi yoksa hayal mi edelim içinizde bir sıkıntı oluştuysa format atacaksın eğer formatla da çözülmüyorsa bilgisayarınızda sorun var.

Bacım benim açtığım konunun içeriği seni ilgilendirmez, ilgilenenler gelir yardım edebilecek olanlar yazar. Gelmişsin burada mesaj kasmak için bütün tuşlara basıp random bir şeyler atıyorsun. Format atacak olsam burada neden yardım isteyeyim?

Malwarebytes üzerinden tam tarama yapabilir misiniz? Virüs çıkmama ihtimaline karşın Görev Yöneticisi'nden performans sekmesinin ekran görüntüsünü yollarsanız, yardımcı olabilirim.

Bilgisayarım bir süredir normalde %0.5 CPU 200 MB RAM kullanan uygulamalar için %90 CPU 18 GB RAM gibi yüksek değerler kullanıyor. Bilgisayarıma daha önce de böyle bir virüs bulaştığı için ne olduğunu hemen anladım fakat sıkıntı şu ki Kaspersky'da bile 2 kere PC'yi taratmama rağmen sadece yıllardır kullandığım 1-2 uygulamayı veriyor ve asıl virüsü tespit edemiyor.

İşlemci: i3 10100.
Ekran kartı: RX 580 4 GB VRAM.
RAM: 3300Hz 32 GB.
Anakart: ASUS B450M-Plus
Ya asıl virüs o yıllardır kullandığın uygulamaların bulunduğu dizine de kendini kopyaladıysa?

Geri
Yukarı