Bilgisayardaki programlar virüse benziyor

CanBektasBas9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben yeni sayılmayacak bir bilgisayarla bilgisayarımı değiştirdim. Bu bilgisayarda önceden AutoCAD gibi uygulamalar kullanıldı babamın eski bilgisayarı diye. Babam inşaat mühendisi ve bu bilgisayarı bana verirken formatlamadı çünkü gerek olduğunu düşünmedik. Ben eski programları sildim ancak gözüme iki uygulama takıldı. Birisi "onlinemap" adında ve yayımcısı garip "freeware: )" adında bir yayımcı diğeri ise "quasi version 5.4.7.5" ve yayımcı yok. İnternette karşıma bir şey çıkmadı ve Kaspersky'da herhangi bir hata vermedi. İçime bir kurt düştü

Bilgisayarınızı "Malwarebytes" programı ile taramanızı öneririm. Bu tarama sonucunda, herhangi bir sorun çıkmaz ise endişelenmenize gerek yok demektir. 👍

Tarama yaptıysanız sıkıntı olmadığını düşünüyorum.
Denetim Masasında görünüyor ama ne AppData'da var nede Programfiles'da

iyi haber dosya konumunu buldum windows-installer klasörü içinde kötü haber silmeye çalıştığımda öyle bir yerin olmadığını söylüyor

Son düzenleme:
İnternette ilgili uygulama quasi ile alakalı bir bilgi bulamadım. Mümkünse dosya konumunu görüntüleyip tarama gerçekleştirir misiniz? Zararsız olduğunu düşünüyorum ancak yine de emin olmakta fayda var.

Ayrıca gerek olmasa bile sistemin tam performansında kullanılması için temiz kurulum öneririm.

İnternette ilgili uygulama quasi ile alakalı bir bilgi bulamadım. Mümkünse dosya konumunu görüntüleyip tarama gerçekleştirir misiniz? Zararsız olduğunu düşünüyorum ancak yine de emin olmakta fayda var.

Ayrıca gerek olmasa bile sistemin tam performansında kullanılması için temiz kurulum öneririm.
Quasi yi sildim ancak şu FreeWare yazan uygulama silinmiyor öyle bir dosya konumu yok diyor

Yeni konular

Geri
Yukarı