Bilgisayardaki ses mikrofona gidiyor

senshi.jpp

Centipat
Video izlerken sesi mikrofona vs gidiyor. Sadece video değil DC'dekiler konuşurken kendi seslerini benden duyuyorlar. Bas konuş, ses etkinliği fark etmiyor. Ve işin garip yanı mikrofonun kapatma düğmesine basıyorum ve ona rağmen kendi sesim gitmezken videonun sesi mikrofona yansıtılıyor. Mikrofon efektlerini açınca sorunum %90 çözülüyor, hiç gitmiyor nerdeyse ama sesim boğuk gidiyor. Kulaklığım dandik bir kulaklık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede var aynı sorun benim kulaklığın dandik olduğunu da sanmıyorum çözüm bulamadım garantiye gönderdim geri geldi başka bir bilgisayarda filan deneyebilirsin sorun bilgisayarda mı kulaklıkta mı anlayabilirsin.

Arkadaşlar ben Windows 8.1 de kullanıyordum bunu ama kapatabiliyordum ses bağdaştırıcıları olması lazım orada mikrofon olması lazım onun sesini kapatınca kapanıyordu deneyin isterseniz.

Video izlerken sesi mikrofona vs gidiyor. Sadece video değil DC'dekiler konuşurken kendi seslerini benden duyuyorlar. Bas konuş, ses etkinliği fark etmiyor. Ve işin garip yanı mikrofonun kapatma düğmesine basıyorum ve ona rağmen kendi sesim gitmezken videonun sesi mikrofona yansıtılıyor. Mikrofon efektlerini açınca sorunum %90 çözülüyor, hiç gitmiyor neredeyse ama sesim boğuk gidiyor. Kulaklığım dandik bir kulaklık.

Ses kartınız dandikse bu sebepten dolayı oluyor. Bilgisayarı 2018'de aldım o zamandan beri araştırıyorum sadece sebebini buldum çözümünü bulamadım. Yapmadığım işlem kalmadı.
Bilgisayar ile uyumlu USB ses kartı almanı öneririm.
Mikrofon ve kulaklık ortak uçtan ise bundan da oluyor olabilir.
Bütçeniz kısıtlıysa bu ürünü satın alabilirsiniz bir süre işinizi görecektir.
Masaüstü kullanıyorsanız daha iyi bir ses kartı alabilirsiniz. Dizüstü kullanıyorsanız kesin çözüm attığım ürün.

Ses kartınız dandikse bu sebepten dolayı oluyor. Bilgisayarı 2018'de aldım o zamandan beri araştırıyorum sadece sebebini buldum çözümünü bulamadım. Yapmadığım işlem kalmadı.
Bilgisayar ile uyumlu USB ses kartı almanı öneririm.
Mikrofon ve kulaklık ortak uçtan ise bundan da oluyor olabilir.
Bütçeniz kısıtlıysa bu ürünü satın alabilirsiniz bir süre işinizi görecektir.
Masaüstü kullanıyorsanız daha iyi bir ses kartı alabilirsiniz. Dizüstü kullanıyorsanız kesin çözüm attığım ürün.
B450 Gaming Plus Max var. Dandik mi sence? Ses kartı var mı bilmiyorum. Arkada 6 tane jak girişi var ayırt edemediğim için öndeki iki porta ayırıcıyla sokuyorum. Yani kulaklık tek jak, önde de çift jak olunca anladın sen. Bu anakartta driver yükleyemiyorum önceki konuma bakabilirsin. Driver yüklerken sorun yaşıyorum. Şu an driver yüklü ama başka bir sürüm sanırım. Bu ses kartı işe yarar mı? Yani en azından mikrofon filtrelerini aktif etmeden kullanabilir miyim? Çünkü uzaylı gibi geliyor sesim filtreleri açınca.

Sterio Mixi kapatip bakar misiniz bir?
Capture.PNG

Geri
Yukarı