Çözüldü Bilgisayardaki SIM kart girişi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

adoyad

Decapat
Daha fazla  
SIM kart girişine çalışan bir SIM kartı takıyorum ama hiçbir etki yaratmıyor. Onun çalışması için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SIM kart girişine çalışan bir SIM kartı takıyorum ama hiçbir etki yaratmıyor. Onun çalışması için ne yapmalıyım?

Öncelikle aşağıdaki adımları uygulayın;
> Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın,
> Bilgisayar yönetimine giriş yapın,
> Menü üzerinde depolama altında disk yönetimini tıklayın,
> Sürücü harfi ve yolu değiştir tıklayın,
> Siz istediğiniz herhangi bir harf seçebilirsiniz. Tamam diyerek işlemi bitirin.

Sorun devam ederse;
> Windows+R tuşuna basarak Çalıştır kutusunu açınız,
> Çalıştır kutusuna devmgmt.msc yazın ve tamam düğmesine tıklayın,
> Kart okuyucuyu listede görmelisiniz.

Son çare olarak bu adımları deneyin;
Kart okuyucunun yanında sarı bir işaret var mı?
Sorunun nedeni sürücü sorunu olabilir. Sonrasında sürücüyü güncellemeniz gerekir.
Kart okuyucunuzun sürücüsünü bulmak ve indirmek için cihaz üreticisinin web sitesine gidebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki adımları uygulayın;
> Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın,
> Bilgisayar yönetimine giriş yapın,
> Menü üzerinde depolama altında disk yönetimini tıklayın,
> Sürücü harfi ve yolu değiştir tıklayın,
> Siz istediğiniz herhangi bir harf seçebilirsiniz. Tamam diyerek işlemi bitirin.

Sorun devam ederse;
> Windows+R tuşuna basarak Çalıştır kutusunu açınız,
> Çalıştır kutusuna devmgmt.msc yazın ve tamam düğmesine tıklayın,
> Kart okuyucuyu listede görmelisiniz.

Son çare olarak bu adımları deneyin;
Kart okuyucunun yanında sarı bir işaret var mı?
Sorunun nedeni sürücü sorunu olabilir. Sonrasında sürücüyü güncellemeniz gerekir.
Kart okuyucunuzun sürücüsünü bulmak ve indirmek için cihaz üreticisinin web sitesine gidebilirsiniz.

Çözüm
Bilgisayarınızda WWAN adaptörü olabilir, Aygıt yöneticisine girip Intel XXM gibi bir şey var mı diye bakın. Aynı zamanda Windows ayarlarınızda "Hücresel" diye bir bölüm aktive olmalı. Bilgisayarınızın driverlarını üretici firmanın websitesinden güncellemeyi deneyin, muhtemelen sürücüyü güncellemek sorunu çözecektir.

Ayrıca cihazınıza tanımlı "kayıtlı" bir IMEI numarasına sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı