Bilgisayardaki tüm uygulamalar yanıt vermiyor

Wiex

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Bilgisayara bir şey olmuş kardeşim kullanıyordu. Ne yaptığını da bilmiyor. Mesela Aygıt Yöneticisi'ni açıyorum fakat tıklayamıyorum yanıt vermiyor diye hata veriyor kalıyor öyle. Veya herhangi bir program mesela CCleaner'ı açıyorum fakat tıkladıktan sonra yanıt vermiyor diyor ve kapanıyor. Uygulamalar açılmıyor nasıl bir hata ile karşı karşıyayım bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Virüs bulaşmış olması muhtemel bir durum. Eğer indirebilirseniz bir virüs programı indirin ve bilgisayarı güvenli modda açıp kurun, kurduktan sonra da taratın.

Çöken bir uygulamaya ait rapor alır mısınız? Virüs de olabilir belki ama değilse rapor bize fikir verir.

Başka bir bilgisayar ile format USB belleği hazırlayıp format atın. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Process Monitor uygulamasını yükledim fakat o da yanıt vermiyor hatası veriyor bir şey yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dışarıdan Kaspersky veya Eset USB ile boot edip taratın.

Dün öğlen saatlerinde GTX 1050 Ti ekran kartı için son gelen sürücü güncelleştirmesini yaptım. Ardından bilgisayarı hiç kapatmadım sürücü güncellendi ondan sonra 2 farklı oyuna girdim ama LoL açılmadı. Bilgisayarı yeniden başlattım ardından fark ettim ki Aygıt Yöneticisi dahil, geri yükleme noktası sekmesi bile yanıt vermiyor. Windows Update yaptım tekrar denedim değişen bir şey olmadı, CMD'den SFC /scannow yaptım tekrar denedim fakat gene aynı. Sorun giderici sihirbazını bile açtığım zaman yanıt vermiyor kapanıyor. Ekran kartının eski sürümüne bakmak için GeForce Experience'ı açtım fakat o da yanıt vermedi. Google'dan ekran kartının eski sürücüsünü indirdim. Bu kurulum uygulaması da açılıyor ama yanıt vermiyor. Hiçbir şekilde bir şey yapamıyorum bilgisayarda sadece Google düzgün bir şekilde açılıyor. Dün olan bu sorun için tek farklı yaptığım şey bilgisayarda ekran kartının sürücüsünü güncellemek. Ardından bu sorun karşıma çıktı. Başka hiçbir şey yüklememiştim bilgisayara. Acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia son 2 güncellemesin de sapıttı iyice. Bazen ben de ekran kapanıyor ve sinyal yok vs diyor.. Ben de 3070 Ti var. 531.49 en düzgün çalışan yazılım güncellemesidir bence. Bana sorarsan eğer,ilk DDU indir. Sonra güvenli mod ile aç pc'yi. DDU ile ekran kartını otomatik silsin. Sonra en son 'kullandığın' ve güvendiğin nvidia yazılımı indir. En Yeni Resmi GeForce Sürücülerini İndirin ve buradan indir.

Geri
Yukarı