Bilgisayardaki virüs nasıl anlaşılır?

Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapabilirsiniz ve Kaspersky Security Cloud Free kullanırsanız virüs bulaşma ihtimali çok düşer.

8 GB RAM AMD Athlon X4 630 işlemci HDD'ye kurarım kurarsam Windows 10 işletim sistemim var.

RAM ve işlemci olarak Windows 10'da sıkıntı çekmezsin ancak HDD sıkıntı olacaktır. Windows 10 için önerilen SSD kullanmandır ama yine de deneyip test etmen gerek.

Bilgisayarda virüs varsa nasıl anlarım nasıl temizlerim?
Anlayamazsın.
Ve de temizleyemezsin.

Virüs devri kapandı ya artık. Kimse virüs kadar mertçe karşınıza çıkmıyor artık, hep dalavere, arka plandan iş çevirme, indiri gandiri falan var artık. Trojan, adware, toolbar, hacktool ve daha bilmem nesi...

Eski zararlı yazılımlar da yok ki şimdi. Bir exe şeysine ne zararlı diyebiliyorsun ne de güvenli diyebiliyorsun artık. Ne idiğü belirsiz. Şansına.

Hayır yani, korsan olmayan orijinal yazılımlar da bile saçma sapan şeyler çıkabiliyor, haberiniz olmadan saçma şeyleri programlıyor, kendini başlangıca atıyor, sürekli kendi sunucusuna veri gönderip duruyor, tabii sizin verilerinizi, o gizlilik politikasında kabul ettiğiniz verilerinizi. Sinir bozucu. Uygulamanın bağlantısını komple kesiyorsun, için rahat. Tabii cart curt artıklarını da temizlemeye uğraş, yok şu hizmeti devre dışı bırak, yok bu başlangıç programını sil, yok o görev zamanlayıcıdaki otomatik güncelleştirme görevini sil, falan filan...

Ben eskiye geri dönüyorum.
Yeninin canı cehenneme!

Yeni konular

Geri
Yukarı