Bilgisayardaki virüsü format temizler mi?

mahber

Hectopat
Daha fazla  
Dün saat 19.00 civarlarında Minecraft oynuyordum (1000 kişilik bir sunucu) xray korumaları vardı bende Extreme injector xray hilesi çalışır diye düşündüm ve YouTube'da yapan bir arkadaşın sitesinden indirdim. 2.5MB'lik bir WinRAR içinde bir dosya indirdim VirusTotal'da tarattım 30tane yabancı yazılımı buldu. İçindeki setupu çıkardım ve tekrar tarattım, hiçbir yabancı yazılım bulmadı. Setupu kurdum icy Tower denilen bir oyun yüklendi oyuna da baktım belki benim dediğim hiledir diye ama yok sonradan sildim oyunu ama 10dk içerisinde PowerShell açılıyor saçma bir şey yazıyor ve kapanıyor (bu durum 2 salisede oluyor)
Çözümü Technopat Windows 10 USB ile formatta buldum.
-Sizce bilgisayarı Windows 8.1'den formatlayıp Windows 10'a aktarma virüslerin tamamını siler mi?
-Ve diskleri de temizleyeceğim o esnada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Dün saat 19.00 civarlarında Minecraft oynuyordum (1000 kişilik bir sunucu) xray korumaları vardı bende Extreme injector xray hilesi çalışır diye düşündüm ve YouTube'da yapan bir arkadaşın sitesinden indirdim. 2.5MB'lik bir WinRAR içinde bir dosya indirdim VirusTotal'da tarattım 30tane yabancı yazılımı buldu. İçindeki setupu çıkardım ve tekrar tarattım, hiçbir yabancı yazılım bulmadı. Setupu kurdum icy Tower denilen bir oyun yüklendi oyuna da baktım belki benim dediğim hiledir diye ama yok sonradan sildim oyunu ama 10dk içerisinde PowerShell açılıyor saçma bir şey yazıyor ve kapanıyor (bu durum 2 salisede oluyor)
Çözümü Technopat Windows 10 USB ile formatta buldum.
-Sizce bilgisayarı Windows 8.1'den formatlayıp Windows 10'a aktarma virüslerin tamamını siler mi?
-Ve diskleri de temizleyeceğim o esnada.
Formatın temizlemeyeceği bir şey yok.
Kaspersky security cloud ve Malwarabytes ile tam tarama yapın.
Ama yine de bunu yapmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah ben bir delilik yaptım USB kendi PC taktım ekledim Windows10 Boot'u.

Teşekkürler üstteki mesajı görmeden yazdım Format'ı deneyeceğim.
Ama bazı virüsler kendine harddisk de özel ayırmamışsa temizlenir.

Format çözüm değildir çözümlerle gelin konuya.

Siz biliyorsanız siz söyleyin.
Ama bazı virüsler kendine hard disk de özel ayırmamışsa temizlenir.

Umarım öyle değildir.

Siz biliyorsanız siz söyleyin.
Hep böyle cevap veriyor insanlar alıştım artık 😄

Öncelikle Kaspersky ile sisteme tam tarama yapın ardından Malwarebytes kurup ondan da tam tarama yapın yeterli olucaktır ama yok benim içim rahat etsin diyorsanız Defender Çevrimdışı tam tarama yapın en sonunda.

Hep böyle cevap veriyor insanlar alıştım artık 😄

Öncelikle Kaspersky ile sisteme tam tarama yapın ardından Malwarebytes kurup ondan da tam tarama yapın yeterli olacaktır ama yok benim içim rahat etsin diyorsanız Defender çevrimdışı tam tarama yapın en sonunda.

Peki denerim teşekkürler.
Sorunuma format çözüm buldu.
Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın,
Konu kapatılabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı