Bilgisayardan açıldıktan sonra gelen bip sesi

Ksenon

Hectopat
Daha fazla  
Cahilliğimden ötürü format atacağım diye BIOS'da Legacy Support ve Security'i devre dışı bıraktım. Bunu yaptıktan sonra save yapıp çıktım ve bilgisayar kendini yeniden başlatırken 6 uzun bip sesi gelmeye başladı. Başta klavye hatasıdır diye düşündüm ama RAM'lerin slotunu değiştirdikten sonra 5 defa 5 kerelik uzun bip sesi gelmeye başladı.(yani toplam 25 defa). Her 5 bip sesinden 2-3 saniye sonra diğer 5 defalık bip sesi gelmeye başladı. Ekran kartını çıkardığım zaman bip sesi gelmemeye başladı ancak ekrana hiçbir görüntü gelmedi. Sizce sıkıntı ekran kartında mı yoksa anakartta mı yoksa BIOS pilinde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Legacy ayarları sebebi. BIOS pilini çıkartıp 1 dk kadar bekleyin. Daha sonra tekrar takıp sistemi çalıştırın.

RAM'leri eski düzenine alın değiştirdiğiniz hali ile duruyorsa. Ayrıca oturup oturmadığına dikkat edin.

BIOS pilini söktükten sonra beklediniz mi 1 dk civarı? Beklemediyseniz çıkartıp bekleyin, güç bağlantısını sökün kasanın. Güç bağlantısı kesikken ve pil takılı değilken birkaç kere power düğmesine basın. Daha sonra pili takıp kasaya güç verin ve çalıştırın.

Ekran kartı bağlantılarını kontrol edin. Varsa güç bağlantısını kontrol edin.
Monitörden gelen kablonun ekran kartında olduğuna emin olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı