Bilgisayardan alarm benzeri ses gelmesi

iCommen

Hectopat
Böyle alarm sesi, ambulans sesi gibi bir ses. Kasadan gelmiyor, normal oyundayken bazen geliyor. Sebebi ne olabilir? Sesi tam tarif edemedim ama.
Bir de böyle milisaniyelik sesin ve bilgisayarın aynı da zııırt diye takılması ne sorunu olabilir? İlk kez dün başıma geldi.
Advancaed System Care ile disk kontrolü yaptığımda disklerimde bir sorun çıkmadı.
Böyle alarm sesi, ambulans sesi gibi bir ses. Kasadan gelmiyor, normal oyundayken bazen geliyor. Sebebi ne olabilir? Sesi tam tarif edemedim ama.
Bir de böyle milisaniyelik sesin ve bilgisayarın aynı da zııırt diye takılması ne sorunu olabilir? İlk kez dün başıma geldi.
Advancaed System Care ile disk kontrolü yaptığımda disklerimde bir sorun çıkmadı.
AMD Ryzen 5 2600
Sapphire RX590 Pulse
Gigabyte B450M S2H,
Corsair 2x8GB 3000MHz,
1TB WD Blue 7200 RPM
, 240GB Crucial SSD,
Kingston 250GB A2000 M.2 SSD,
Cooler Master MB511 Red LED 600W +80

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, zaten herhangi bir sorun yoktu sadece merak ettim.
Diğer milisaniyelik takılma hakkında bilginiz var mı hocam? Diskten dolayı deniyor fakat disklerim problemsiz şu an.

Kasılmanın olduğu anda disk, işlemci ve ekran kartının yüklenme durumları nasıl? İşlemci ya da diskte aşırı yüklenme olduğunda bu tür gecikmeler olabiliyor. Sistemin güncel bir sistem, rahatsız edici takılmaların olmamasını bekleriz.

Dıt sesi benim de başıma gelmişti konusunu açmıştım. AMD yazılımından dolayı.
Takılma konusunda da hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?

Yeri gelmişken, Advanced SystemCare, hatta hiçbir IOBit ürünü kullanmanızı önermem.
Neden hocam?
Kasılmanın olduğu anda disk, işlemci ve ekran kartının yüklenme durumları nasıl? İşlemci ya da diskte aşırı yüklenme olduğunda bu tür gecikmeler olabiliyor. Sistemin güncel bir sistem, rahatsız edici takılmaların olmamasını bekleriz.

Metin2 oynarken oldu, yük falan bindiğide yok. Anlayamadım.
Dıt sesi benim de başıma gelmişti konusunu açmıştım. AMD yazılımından dolayı.
Takılma konusunda da hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?
Hocam pek oyun yok zaten, metin2 oynarken başıma geldi.
Dediğim gibi milisaniyelik bir olaydı.
Kasanın içini açıp ekran kartın fan tozlarını anakartın tozunu alın. Hardiskin kablosunu tam takın.
Ramleri kontrol edin tam takıldığına.

Harddiskim bomboş, ama diğer dediklerinizi bir yapayım.
Hard diske bağlanan sata kablosundan birinin o çatal kısmı kırılmıştı, fakat sorunsuz takmıştım ondan olabilir mi acaba? HDD boş ama dediğim gibi.

Sisteme faydalarından çok zararları dokunuyor, bu tür bir program kullanmak istiyorsanız Wise Care 365 kullanabilirsiniz.
Hım, lisanslı olarak kullanıyorum ama. Önerinizi dikkate alacağım.
Hım, lisanslı olarak kullanıyorum ama. Önerinizi dikkate alacağım.
Driver falan kurmuyorum, sadece günlük taramalar düzelticiler falan yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı