Bilgisayardan Bip Bip Sesi Geliyor

Baykahraman

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, buraya yeni katıldım. Bilgisayarımda bazı sıkıntılar var. Sürekli olarak "bip bip" sesi çıkmakta. En son kapatırken her şey düzgündü. Ama ne olduysa bozuldu. Klavye çalışmıyor. Caps Lock tuşunun ışığı da yanmıyor. Bir Word belgesi açıp deneme yaptım. Yaklaşık 1-2 dakika sonra yazılar yazılıyor. Ayrıca fare düzgün hareket etmesine rağmen kısayol gibi şeylerin üstüne getirince geç algılıyor. Bip sesi asla kesilmiyor. Temiz başlangıç yaptım bilgisayarımda Trend Micro yüklüydü sildim onu. Her şeyi denedim lakin çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim. Değişen bir şey yok. Ayrıca sorun hakkında şöyle bir şey de var. Klavye bozuldu demiştim. Rastgele bir şey yazmayı deniyorum. Önceleri bir hareket yok. 2 dakika sonra tuşlar algılanıyor ve çıktı ekrana veriliyor. Ayrıca tuşladığım her harf o 2 dakika sürenin ardından 30 sn aralıklarla ekrana veriliyor. Örneğin 10 tane r harfine bastım. 2dk boyunca bir hareket yok. 2. dakikanın ardından 30 saniye aralıklarla r harfi ekranda oluyor.

Şöyle de bir şey var:
Ses kulaklıktan da geliyor yani normal bir video dinlerken gelen ses gibi kısılıp arttırılabiliyor. Ya da tamamen kapatılabiliyor. Bilgisayar 2 saattir açık(kapatıp açma hariç) kasmalar kendine geldi biraz ama klavye hala bozuk ses de gitti ama yeniden başlatınca gelecektir.

Hocam o zaman klavyeden olabilir bir video izlemiştim. Sorunun klavyeden olduğunu söylemişti yani içini açıp yapmıştı o yüzden iyi bir bilgisayarcıya göstermeniz iyi olacaktır.

sürekli ses--------------güç kaynağı arızası.
Birçok kısa bip-----------anakart arızası.
1 uzun-------------------bellek tazelenmesinde hata.
1 uzun 1 kısa-----------anakart veya BIOS çipi hatası.
1 uzun 2 kısa-----------ekran kartı arızası (eski kartlardaki dip Switch kaynaklı)
1 uzun 3 kısa-----------ekran kartı arızası.
2 uzun 1 kısa-----------ekran kartı arızası (ramdac kaynaklı)
2 kısa--------------------bellek eşlik hatası (parity)
3 kısa--------------------belleğin ilk 64KB'lık bölümünde hata.
4 kısa--------------------timer hatası.
5 kısa--------------------işlemci hatası.
6 kısa--------------------klavye işlemcisi hatası.
7 kısa--------------------işlemci hatası.
8 kısa--------------------ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası.
9 kısa--------------------BIOS ROM hatası.
10 kısa-------------------CMOS okuma/yazma hatası.
11 kısa-------------------tampon bellek hatası (cache)

Yeni konular

Geri
Yukarı