Bilgisayardan cırcır böceği gibi ses geliyor

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Sizce neden oluyor olabilir? Fanlar bir yere çarpıyor falan olabilir mi? Tam olarak nereden geldiğini kestiremiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir pin fana çarpıyor galiba onları kontrol et.

Ses PSU taraflarından geliyor gibi ama önceki kasada böyle bir ses hiç duymuyordum.
PSU fanından geliyor da olabilir. Yada coil whine dediğimiz elektrik dalgasının çıkardığı ses olabilir. Maalesef coin whine sesi ise ona yapılabilecek birşey bulunmuyor. Bilgisayarınızı yeni mi aldınız ?

Garantisi mevcutsa çok rahatsız oluyorsanız garantiye gönderim derim. Dediğim gibi coil whine sesiyse garanti de birşey yapamayacaktır.
Yok çok rahatsız olmuyorum hatta çoğu sesi zaman çıkmıyor bile ama sanki PSU taraflarından geliyor gibi ve PSU'da bir sıkıntı varsa diğer parçaları bozmasını istemem

Yok çok rahatsız olmuyorum hatta çoğu sesi zaman çıkmıyor bile ama sanki PSU taraflarından geliyor gibi ve PSU'da bir sıkıntı varsa diğer parçaları bozmasını istemem
Coil whine bir arıza değildir. İçiniz rahat olsun. Diğer parçalara bir zarar vermez. Coil whine olduğunu düşünürsek tabii.

Geri
Yukarı