Bilgisayardan film izlerken film donuyor

broklyn3741

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarımı yeni aldım sayılır özellikleri gayet iyi bir bilgisayar ama internetteki film sitelerinden film izlemeye çalıştığım zaman 480p de bile sürekli donuyor ama aynı filmi cep telefonumdan izlemeye çalıştığım zaman Full HD sıkıntısız donmadan izleyebiliyorum. Bunun sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?

Kullandığın tarayıcıda sorun olabilir mi? Donanım hızlandırma açıksa kapat, kapalıysa da açmayı dene.

Kullandığın tarayıcıda sorun olabilir mi? Donanım hızlandırma açıksa kapat, kapalıysa da açmayı dene.

Choromeda da denedim yine donuyor Microsoft Edge tarayıcısında da denedim yine donuyor. Donanım hızlandırma diye bir uygulama kullanmıyorum. Bilgisayarımın özellikleri RTX 2070 ekran kartı 16 GB RAM 512 M.2 SSD var herhangi bir hızlandırmaya gerek duyacağımı düşünmüyorum.

İzlediğin yerler korsan siteler zaten. Burada internet hızın önemli. Genelde mobil platformlarda internet hızın bilgisayarlara göre daha iyi olduğu için donma olmuyor.

Tarayıcınızda problem olabilir, arka planda çok program olabilir en kötüsü arkadaşın dediği gibi ekran kartı eski olabilir.

Choromeda da denedim yine donuyor Microsoft Edge tarayıcısında da denedim yine donuyor. Donanım hızlandırma diye bir uygulama kullanmıyorum. Bilgisayarımın özellikleri RTX 2070 ekran kartı 16 GB RAM 512 M.2 SSD var herhangi bir hızlandırmaya gerek duyacağımı düşünmüyorum.

O zaman izlediğiniz siteden kaynaklıdır

Ekran kartım Zotac RTX 2070 mini ama bilgisayarı alalı yaklaşık 1 yıl oldu ekran kartını hiç güncellemedim ondan olabilir mi?

Alakası olmaz ama genede ekran kartınızı güncelleyin. Dediğim gibi internet hızınız nedir? Speedtest sonucuzu ataar mısınız? Bu donmalar izlediğiniz sitelerden kaynaklı bir de Netflix'ten izleyin bakın donacak mı?

Geri
Yukarı