Çözüldü Bilgisayardan garip sesler geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LocalBey

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Konu'nun Özeti: Bilgisayar ile ilgilenirken yanlışlıkla kulaklık kablosuna basmamdan ötürü kulaklık içerisinden garip sesler gelmeye başladı (kasadan değil) fare imleci dondu ve Windows USB algılanamadı şeklinde hata verdi. Bilgisayar kasasına bağlı olan kabloları çıkartıp geri taktım ve tekrar açtım. Kulaklık girişi kasanın arka tarafında ki jak girişi ile temas ettiğinde yine aynı olaylar başladı ve kulaklığı şuan çıkardım. Sorunun kulaklık ile ilgili olmadığını düşünüyorum çünkü fare imleci donuyor ya da kilitleniyor ve kulaklıktan elektrim akımı gibi sesler geliyor.

Konu: Herkese merhaba ilk öncelikle bu sabah bilgisayarım anlamadığım bir şekilde normalinden çok daha yavaş açıldı bende sorunun kasanın içinde biriken tozlardan kaynaklı olduğunu düşünüp kasayı temizledim. Temizliği yaptıktan sonra ise bilgisayar donmayı bırakmıştı ama temizlikten 4 ila 5 saat sonra kulaklık kablosuna yanlışlıkla basmamdan ötürü bilgisayardan sesler gelmeye başladı (gelen sesler kasadan değil direkt kulaklıktan elektrim akımı gibi gelen seslerdi) bu olay yaşandıktan hemen sonra Windows USB bellek tanımlanamadı diye bir uyarı verdi ayrıca fare imlecide dondu. Korktuğum için ilk önce bilgisayarı kapattım ve kasaya bağlı olan tüm kabloları söktüm bi kaç dakika bekledikten sonra geri taktım gördüğüm ve tespit ettiğim kadarı ile kasanın arka tarafında ki jak girişine kulaklığı takınca aynı sorun yaşanıyordu ama kulaklığı çıkardığımda sorun yaşanmıyordu. Benim merak ettiğim şey ise neden kulaklık arka tarafta ki jak girişine girdiği zaman fare ve klavye donuyor veya kitleniyor?

Bilgisayar Özellikleri:

AMD Radeon HD6570 2 GB
Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz 3.30 GHz
RAM: 8,00 GB

İşletim Sistemi Durumu:

Windows 10 Pro
21H1 (Güncel Sürüm)
Sürücüler Güncel.

Kullanılan Kulaklık Markası:

Trust 22447 LUMEN Led Aydınlatmalı Kulak Üstü Kulaklık

Çözüm
Hocam muhtemelen jak girişini bozdunuz. Jakı taktığınızda anakarta kısa devre yapıyor gibi.
Yapmanız gereken o portu kullanmamak. İmkanınız varsa anakartı değişin.
Merhaba 1 gün sonradan yazıyorum şuanda port ile ilgili bir sorun yaşamıyorum kulaklık sesi sıkıntısız çalışıyor ve herhangi bir donma eylemi ile karşılaşmadım. Bilgisayar da anormal bir durum şuanlık yok ilerleyen saatlerde duruma bakıcağız.

Geri
Yukarı