Bilgisayardan gelen garip koku

oÖmerr

Decapat
Daha fazla  
Burnumu kasanın arka fanının ve PSU'nun oraya yaklaştırdım ve kokladım. Garip bir koku geliyor. Normalde bu koku ben kafamı oraya yaklaştırmadan duyulmuyor ve rahatsız etmiyor. Yanık kokusu mu diye düşünüyorum. Bu konuyu açmamın bir diğer sebebi de bu sabah annemin beni uyandırıp sanki yanık kokusu geliyor demesi oldu. Uyandım ve cidden de bir koku vardı odada. Ancak şu anda bilgisayarda herhangi bir sorun yok. O kokuda yok. Ama dediğim gibi PSU'nun orayı kokladığım zaman koku geliyor. Bu ne kokusu olabilir. Bilgisayarda bir şey yanmış olabilir mi? Şu an sorunsuz çalışmakta bilgisayar.

Bilgisayarı yeni aldıysanız ve daha bir iki gündür çalışıyorsa, böyle yanık gibi değil de hani plastik ısınınca bir koku olur ya, onun gibiyse dert etmenize gerek yok. Bir süre sonra kayboluyor. Kendi sistemimi ilk kurduğumda benim de başıma geldi. Özellikle sistem tam yük altında iken oluyordu. PSU'ya hava tutun, tekrar deneyin. Koku giderse sıkıntı yok demektir. Devam ederse verin garantiye.

@oÖmerr PSU'nun icerisi zamanla tozlanir. Tozlandigi icin isi yapar. Isi yapinca da fan bu sicak havayi disari atar. O sicak havayi koklamis olabilirsiniz. Yani sicak hava kokusu da yanik kokusu gibi. Benzetmis olabilirsiniz.

Hocam kaynağını kesin bir şekilde bulup değiştirmeni tavsiye ederim.

Hocam PSU'yu kokladım diyorum daha nasıl anlatayım.
@oÖmerr PSU'nun icerisi zamanla tozlanir. Tozlandigi için isi yapar. Isi yapinca da fan bu sicak havayi disari atar. O sicak havayi koklamis olabilirsiniz. Yani sicak hava kokusu da yanik kokusu gibi. Benzetmis olabilirsiniz.

Peki sabah kokunun odaya yayılması nasıl oldu.
@oÖmerr PSU'nun icerisi zamanla tozlanir. Tozlandigi için isi yapar. Isi yapinca da fan bu sicak havayi disari atar. O sicak havayi koklamis olabilirsiniz. Yani sicak hava kokusu da yanik kokusu gibi. Benzetmis olabilirsiniz.

Dediğim gibi peki sabah olan koku nasıl odaya yayıldı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı