Bilgisayardan gelen ses

Brington

Femtopat
Merhaba,
Kasayı ve içindekileri alalı 1 hafta olmadı. Aldığım günden beri boştayken ara sıra bu kasayı titreten sesi yapıyor. Ama oyuna girdiğimde hiçbir şekilde ses gelmiyor. Sadece boştayken veya internette gezinirken, video izlerken vs bu titreme ses ara sıra geliyor. PSU’dan gelebileceğini düşündüm. Elimi kasaya koyduğumda titreşim o taraftan geliyor. Sizce neden olabilir?
Sesin linki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Benim de PSU üzerinde az bir ses oluyor fakat kasa boşluğundan dalgalandığı için ses önden bu tarz duyuluyor. Zaten kasanın üstü de açık olunca biraz çıkan fan sesi kaçınılmaz oluyor. Yalnız yük altında sesin gitmesi farklı bir durumu gösteriyor gibi.

Kendimi otobüs seyehatinde 100 km/h ile gidiyor gibi hissettim o nasıl bir sestir yahu.

Bugün PSU’yu çıkarıp ayrı çalıştıracağım, eğer ses ondan geliyorsa geri göndermeyi düşünüyorum, çünkü ses katlanılacak gibi değil. Bütün kasayı titretiyor .Bilgisayar başında ders falan çalışamıyorum
Az önce kontrol ettim ses psu’dan gelmiyor gayet sessiz çalışıyor. Başka nereden gelebilir sizce?
Edit: Sesi arka kasa fanı üretiyormuş, söküp elime aldım, belli aralıklarla felaket titriyor. Değişim yapacağım. Fakat hala neden yük altında ses gelmediğini çözemedim

Son düzenleme:
Bugün PSU’yu çıkarıp ayrı çalıştıracağım, eğer ses ondan geliyorsa geri göndermeyi düşünüyorum, çünkü ses katlanılacak gibi değil. Bütün kasayı titretiyor .Bilgisayar başında ders falan çalışamıyorum
Az önce kontrol ettim ses psu’dan gelmiyor gayet sessiz çalışıyor. Başka nereden gelebilir sizce?
Edit: Sesi arka kasa fanı üretiyormuş, söküp elime aldım, belli aralıklarla felaket titriyor. Değişim yapacağım. Fakat hala neden yük altında ses gelmediğini çözemedim
Bende de arkada Deep Cool RF120R var ve PSU bağlantılı olduğu için bir tık sesli çalışıyor. Aslında çok sesi yok ama kasanın içine yayılınca rahatsız edebiliyor. Üste taktığım Be Quiet! fanı arka tarafa almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı