Bilgisayardan gelen tuhaf ses nedir?

Paul Walkers

Hectopat
Hocalarım selam, bugün bu sesleri duymaya başladım. Problem nedir acaba? Bir şey olur diye korkuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fanların biri kablolardan birine temas ediyor yüksek ihtimal. Yakın zamanda parça sök tak yaptın mı?

Hepsi dönüyor hocam anlamadım bir türlü.

Fanların biri kablolardan birine temas ediyor yüksek ihtimal. Yakın zamanda parça sök tak yaptın mı?
Hayır hocam.

Bilgisayarda oyun açıkmı hangi fandan ses geliyor ekran kartı veya işlemci eğer bunlar değilse ekstra fan ise değiştirebilirsin.
Yok hocam boşta bilgisayar.

Kablolardan birine temas ettiğini düşünmüyorum. Fanları uzun zamandır temizlememiş olabilir misiniz? Fanlar toz yumağına çarptığı için öyle bir ses çıkardığını düşünüyorum.

Hocam 4 yıldır temizlemedim o yüzden olabilir. Ekran kartı veya işlemci gibi duruyor çünkü başlattığımda bilgisayarı egzoz fanları çalışıyor oluyor ve ses gelmiyor.

Kablolardan birine temas ettiğini düşünmüyorum. Fanları uzun zamandır temizlememiş olabilir misiniz? Fanlar toz yumağına çarptığı için öyle bir ses çıkardığını düşünüyorum.

Acaba nasıl temizleyebilirim bilgisayarı bir sıkıntı çıkar mı bilgisayarda böyle kullanırsam?

Hocam 4 yıldır temizlemedim o yüzden olabilir. Ekran kartı veya işlemci gibi duruyor çünkü başlattığımda bilgisayarı egzoz fanları çalışıyor oluyor ve ses gelmiyor.

Acaba nasıl temizleyebilirim bilgisayarı bir sıkıntı çıkar mı bilgisayarda böyle kullanırsam?
İnternette bu konuyla ilgili bir sürü rehber var. İnceleyebilirsiniz. Bence böyle bilgisayarı kullanmamalısınız. Bu sebeple hem bilgisayarınız ısınır, hem de fanlar dönmekte güçlük çeker.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi fandan ses geliyorsa onu önce tespit ediniz değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirin o çıkan ses rahatsız edici iyice temizleyin.Belki yağlanması gerekiyordur bir parmak yağ işi çözer ama başıma hiç gelmediği için bilemiyorum belki tozdandır eğer tozdansa sadece temizlenmesi gerekiyordur.(Yağlama kısmı ekran kartı veya işlemcide denemeyin.)

Yeni konular

Geri
Yukarı