Bilgisayardan oyun açıp telefondan oynamak mümkün mü?

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Başlıktan da gördüğünüz gibi ben bilgisayardan oyun açıp telefondan oynamak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Mümkünse nasıl yapılıyor? Cevaplarınızı bekliyorum.

Steam üzerinden bunu destekleyen oyunlarla yapabilirsiniz. Başka platformlarda yapılabiliyor mu bilmiyorum.
Düzenleme: Üçüncü parti programlardansa SteamLink daha iyi. Ciddi FPS sorunu da yaşatmıyor. İnternetiniz iyiyse gecikme de olmaz. Tek kötü yanı telefon üzerinden oynamak biraz zor, ekrana gamepad yerleştirdiği için.

1625072681700.png

Son düzenleme:
Scrcpy ile ekran yansıtma yapabilirsiniz kablo üzerinden, bunun yanında cihazınızı da kontrol edebilirsiniz. Ama herhangi bir hareket öykünmesi yok, tek tık çalışıyor. Gamepad bağlamanızı öneririm.

2021-06-30_20-09.png

GitHub'dan Release scrcpy v1.18 · Genymobile/scrcpy bağlantısına gidip en alt kısımdan indirebilirsiniz. Çoğu kişinin sisteminin Windows 64 Bit olduğunu varsayarsak scrcpy-WIN64-V1.18.zip/ yazan dosyayı indirmeniz gerekiyor. Kurulumu yok diye biliyorum, uçbirim ile etkinleştiriliyor, telefonunuzun hata ayıklaması açık olması gerekiyor. Tavsiye ederim.

Cevap veren herkese teşekkür ederim deneyeceğim hepsini.

Geri
Yukarı