Bilgisayardan PS oyunlarını oynamak mümkün mü?

BDeniz17

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayardan telefon oyunlarını oynayabilmek mümkün Blue stacks gibi emute Player'lar ile. Bilgisayardan PlayStation oyunları oynamak mümkün mü? ( çok saçma olduğunu biliyorum sadece sormak istedim. )

Merhaba, bilgisayardan telefon oyunlarını oynayabilmek mümkün Blue stacks gibi emute Player'lar ile. Bilgisayardan PlayStation oyunları oynamak mümkün mü? ( çok saçma olduğunu biliyorum sadece sormak istedim. )
Saçma değil, oynanabilir. Playstation 3 için RPCS3 emulatörü var.

● Steam'den Retroarch'ı bulup indir. (Steam dışından da indirebilirsin.)
● PS oyunları için pcsx_rearmed_libretro isimli core dosyasına (Retroarch/cores klasörüne atılacak.) ihtiyacın var.
● PS2 oyunları için hem PCSX2 isimli emülatöre (Retroarch/system klasörüne atılacak.) hem de pcsx2_libretro isimli core dosyasına (Retroarch/cores klasörüne atılacak.) ihtiyacın var.
● PCSX2 emülatörünün çalışması için PS2 BIOS dosyalarını pcsx/bios klasörüne atman lazım. (BIOS dosyalarını internetten bulup indirmen gerek.)
● PS3 emülatörleri hala kararlı çalışmadığından ötürü tavsiye etmiyorum. (İlla kullanacaksan en bilineni RPCSX3. Ayrıca Retroarch üzerinden kullanılamıyor diye biliyorum.)
● Core dosyalarını ise internette kolaylıkla bulabilirsin. (Hatta Steam'de DLC olarak bile yayınlanmış olabilir.)
● PS4 ve PS5 oyunlarını çok uzun bir süre daha PC'de oynaman mümkün değil.

Geri
Yukarı