Bilgisayardan "tık" sesi geliyor

Flakel

Hectopat
Video da ekliyorum. Sistemde SSD kurulu, HDD yok. Ses sadece oyundayken geliyor. Güç kaynağından ya da ekran kartından geliyor başka ihtimal yok. Öbür her şeyin fanını elimle durdurup denedim çünkü. Ses fandan da gelmiyor bence. Yani ekran kartı, güç kaynağı ya da anakarttan geliyor fakat bu bir sorun mu onu da anlayamadım. Önceden ekran kartı coil whine yapıyordu oyundayken sonradan kendiliğinden geçti coil whine olmuyor artık fakat bu ses geldi coil whine gidince de. Bilgisi olan var mı?
Dikkatli dinlerseniz duyuluyor. Fan sesi biraz bastırmış videoda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hafif "tıkır" şeklinde ses geliyor ama öyle takılacak yüksek ses değil ki zaten mikrofonunuz kaliteli değilse sizin orada duyduğunuz birebir sesi çevre seslerinden dolayı biz iyi duyamayız.

Hocam tık sesi nasıl cızırtı oluyor onu anlamadım. Benim kulaklarda sıkıntı var galiba. :D

Hafif "tıkır" şeklinde ses geliyor ama öyle takılacak yüksek ses değil ki zaten mikrofonunuz kaliteli değilse sizin orada duyduğunuz birebir sesi çevre seslerinden dolayı biz iyi duyamayız.
Evet hocam İphone 8 ile çektim elimde harici mikrofon yok. Yani kulaklık takılı değilken bariz derecede ses bana geliyor ve rahatsız ediyor. Neyden kaynaklandığını bulabilirsem parçayı garantiye yollayabilirim. Kulağımı parçaların dibine dayadım yine da anlaşılmıyor. Ekran kartından ya da güç kaynağından biri ama emin olamıyorum 2 saat uğraştım yine bulamadım. Sistem daha 1 aylık yeni topladım bu sorun 2 gündür var. Sorun büyümeden garantiye yollamak istemiştim.

@Flakel Sesi kendi kulağınızı dayayıp ancak rahat duyabiliyorsanız ki yükte anlık güç modu değiştirdiği için bobinlerden geçen elektrik akımın sesidir. Değişim yapsanız bile yeni gelen kartta daha fazla ses gelmeyeceğin garantisi yoktur. Güçlü performanslı cihazlarda duyuluyor maalesef.

@Flakel Sesi kendi kulağınızı dayayıp ancak rahat duyabiliyorsanız ki yükte anlık güç modu değiştirdiği için bobinlerden geçen elektrik akımın sesidir. Değişim yapsanız bile yeni gelen kartta daha fazla ses gelmeyeceğin garantisi yoktur. Güçlü performanslı cihazlarda duyuluyor maalesef.
Hocam coil whine sesi değil bu. Tık tık diye geliyor ses yarım saniye aralıkla. Ekran kartından geldiğinden emin oldum sesin. Çünkü ekran kartı fanı dönerken geliyor ses sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı