Bilgisayardan Yüksek Fan Sesi Gelmesi

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım sorunsuz çalışıyor, dün sabah bilgisayarı açayim dedim açtım, kasadan yüksek bir fan sesi geldi, gittikçe azalmaya başladı. CPU'dan mı geliyor diye düşünmeye başladım. Bir de PC'mde ekran kartı yok, garantiye gitti ekran kartı. Ekran kartsız oyunlar oynuyorum, bir sıkıntı çıkar mı? CSGO, Fortnite ve bazen (Bilmiyorum ilk defa gördüm.) beyazlama oluyor ekranda sol üst köşede,
İşlemcim i5 7500.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile ısı değerlerini paylaşırsan daha iyi olur. Fan sesi ya oyun dahili GPU'yu fazla zorladığı içindir ya da fan kirlidir genel olarak. Ekranın beyazlığı hakkında bir fikrim yok.

Intel işlemcilerin stok fanlarında power tuşuna ilk bastığında en yüksek devirde dönmeye başlar ondan sonra düşer. Bu bende olmuyor ama önceki sistemimde oluyordu oradan biliyorum. Diğer arkadaşlarımda da şahit oldum buna. Ses sonradan kesiliyorsa problem yok.

Peki sağolun cevaplarınız için,
Dark might, Ekran kartsız dedim MSI Afterburner ile yapılmazki?
Onur Saydam, senin eski sistemindeki işlemcin nedir eski sistem diyince akla ilk nesiller geliyorda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı