Bilgisayarı 16 GB RAM'e yükseltmek

Levent Tural

Decapat
Yer
Bandırma/Balıkesir
Daha fazla  
İyi gunler şu anda 8 GB GeIL evoforza 3000MHz CL16 RAM'ım var 2x8 16 GB RAM'e yukseltmek istiyorum fakat GeIL evoforzanın stoku yok bunun yanında çalışabilecek aynı değerlere sahip RAM'e ihtiyacım var, bu sorunu nasıl çözebilirim? Şu anki RAM'imi satma ya da sıfırdan 2x8 farklı marka alma şansım yok teşekkürler.

İyi gunler şu anda 8 GB GeIL evoforza 3000MHz CL16 RAM'ım var 2x8 16 GB RAM'e yukseltmek istiyorum fakat GeIL evoforzanın stoku yok bunun yanında çalışabilecek aynı değerlere sahip RAM'e ihtiyacım var, bu sorunu nasıl çözebilirim? Şu anki RAM'imi satma ya da sıfırdan 2x8 farklı marka alma şansım yok teşekkürler.

Aynı marka almanız şart değil farklı markalarda RAM'ler kullanabilirsiniz.

Aynı marka bir RAM olmasına gerek yok. Aynı MHz, CL ve DDR değerinde bir RAM olması yeterli olur.

Teşekkürler o zaman gene GeIL markasının yeni RAM'lerinden almam daha doğru olur diye düşünüyorum aynı değerlere sahip GeIL 8 GB 3000 MHz potenza AMD Edition almayı düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla belleklerin aynı üreticiden olmasında fayda var (Micron, Samsung vb.) Yoksa çalışmayabiliyor imiş.

Evet daha once boyle olaylar duydum haklısın aynı markaları tercih edeceğim modelleri aynı olmasa bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı