Bilgisayarı açabilmek için BIOS yüklemek gerekiyor

atre1d3s

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayar açılışında takılıp sürekli reset atıyor diye daha önce de konu açmıştım. Bilgisayarın her parçası servislerine gitti ve sağlam denilerek geri gönderildi. Fakat hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. Flash belleğin içine attığım 2 tane BIOS sürümü var. Onları değişimli şekilde kurarak bilgisayarı açıp kullanabiliyorum. Bilgisayarı bu şekilde açtığımda sorunsuz kullanıyorum. Fakat sonrasında bilgisayarı kapattıktan birkaç saat sonra yine aynı şekilde açılışta takılıp kalıyor. Şu an güvenli modda kullanabiliyorum. Sizce sorun nerede olabilir?

Birkaç saattir güvenli modda takılıyordum. Az önce reset attım ve normal şekilde açıldı bilgisayar? Bunun mantığının ne olduğunu anlayabilen var mı?

Son düzenleme:
Eğer sorun ekran kartını güncelleyince oluyorsa ekran kartındandır eğer ekran kartını güncellemeden oluyorsa anakarttandır.

Gidip iki rekaat namaz kılsan, gelince PC açılsa PC namaz kılmadan açılmıyor diyebilirsin. Bilgisayarında ya ısınma ya da statik elektrik sorunu var. Ya da belki PSU sorunu...

10 tane konu açmışsın. Çoğuna da cevap vermişim. Sapphire kart yenine başka bir kart denedin mi?

Aslında PSU aklıma gelmemişti. BIOS ile PSU'nun ne alakası var anlatırsanız sevinirim Recep Bey.

Gidip iki rekaat namaz kılsan, gelince PC açılsa PC namaz kılmadan açılmıyor diyebilirsin. Bilgisayarında ya ısınma ya da statik elektrik sorunu var. Ya da belki PSU sorunu...

10 tane konu açmışsın. Çoğuna da cevap vermişim. Sapphire kart yenine başka bir kart denedin mi?
İşlemci 1 dakikada 94 derece çıkıyor stres testlerinde belki bundan da olabilir. Servisi aradım özellikle sorun yok dediler. Aldığım yere götüreceğim tekrardan uzay montajda deneyeceklermiş. Özür dilerim..

Yeni konular

Geri
Yukarı