Çözüldü Bilgisayarı açarken fanlar deliriyor ve PC kapanıyordu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThewinnerhunTR

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 2x8 gb ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 1tb nvme2
Ekran kartı
Zotac RTX 3060
Anakart
Asus rog B550F
İşlemci
Ryzen r5 5600x
Arkadaşlar PC'yi açtığımda fanlar delirmişti ve PC kapanmıştı. Sonra BIOS'tan güç ayarlarının şunlardır bunlardır her şeyi otomatiğe aldım ve sistem normal açılmaya başladı.
Benchmarka soktum PC'yi ekran kartı eksik diyor bu ne demek ve bu hata benden mi kaynaklı 2,3 gün önce Sinerji'den aldım PC'yi (ekran kartı işlemci ve soğutucuyu takmadan yolladılar kargoda kırılabilir diye)

Dosya Ekleri

• 20230101_014318.jpg
    20230101_014318.jpg
    292,1 KB · Görüntüleme: 49
Çözüm
Fanları Auto'dan çıkardıysanız ondan olmuştur. O benchmark önemli bir şey değil takılmayın. O yazının altında örnek model yazmış eg diye. Ona benzer tam model istiyor çünkü kesin sonuç vermesi için. Telaş yapacak hiçbir şey yok. Tanımlayamamıştır büyük ihtimal.
Hocam Aygıt Yöneticisi'nden bakabilirsin ekran kartına. Monitörü de ekran kartına bağladığınızı düşünerek zaten bir şey olsa görüntü alamazsınız. Ayrıca o yazdığı hata tam model numarası girin diyor.

Hocam Aygıt Yöneticisi'nden bakabilirsin ekran kartına. Monitörü de ekran kartına bağladığınızı düşünerek zaten bir şey olsa görüntü alamazsınız. Ayrıca o yazdığı hata tam model numarası girin diyor.

Hocam eskiden böyle demiyordu 2 gün önce falan neden şimdi böyle demiş olabilir ve Aygıt Yöneticisi'nden baktım normal RTX3060 görüntü bağdaştırıcısı o fam sesi olayı da fanları extrmeye mi aldığımdan olmuş olabilir? Sonra hepsini autoya aldım tabii

O görseli ben açamadım diye tekrar atıyorum
kafama bir şey takıldı
3D DX11 neden orada görünmüyor bir sıkıntı mı var demek acaba?

Dosya Ekleri

• 20230101_014318.jpg
    20230101_014318.jpg
    292,1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Fanları Auto'dan çıkardıysanız ondan olmuştur. O benchmark önemli bir şey değil takılmayın. O yazının altında örnek model yazmış eg diye. Ona benzer tam model istiyor çünkü kesin sonuç vermesi için. Telaş yapacak hiçbir şey yok. Tanımlayamamıştır büyük ihtimal.

Çözüm

Teşekkür ederim hocam vallahi ekran kartının birleri yandı falan diye ödüm koptu. Daha yeni zaten PC, eski de olsa sıkıntı da yeni olunca daha bir korkuyor insan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim hocam vallahi ekran kartının birleri yandı falan diye ödüm koptu. Daha yeni zaten PC, eski de olsa sıkıntı da yeni olunca daha bir korkuyor insan.

Hiç korkma parça garantileri var zaten. Emin olmak için istersen 10 dakikalık FurMark testi yapabilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı