Bilgisayarı açınca "explorer.exe" hatası

Karayel51

Hectopat
Herkes yazmış ama herkese anlık çözüm sunulmuş ben her zaman sorunsuz açmak istiyorum bilgisayarımı. Bilgisayarı açınca siyah ekran ve CMD ekranı açılıyor. Çalıştır ile 'explorer.exe' açıyorum ve çözülüyor. Ben bunu her seferinde yapmadan kendiliğinden olmasını istiyorum. Çözümü nedir? Başlangıç programlarına explorer.exe yi nasıl ekleyebilirim? 7-8 farklı metot var işe yaramadılar 6 saattir denemediğim yöntem kalmadı.

Arama kısmına "regedit" yazın. Ardından ekte ki fotoğrafta siyah renk ile işaretlediğim kısma şu yazıyı kopyala yapıp oraya yapıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

1645868489537.png

Ardından kırmızı renkle işaretli "Shell" keyine çift tıklayın ve "explorer.exe" yazın.

1645868544851.png

Ardından "tamam" tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın bakalım sorun düzelecek mi? Eğer düzelmez ise Explorer bozulmuş demektir. Format dışında pek bir çözümü bulunmuyor.

Arama kısmına "regedit" yazın. Ardından ekte ki fotoğrafta siyah renk ile işaretlediğim kısma şu yazıyı kopyala yapıp oraya yapıştırın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Eki Görüntüle 1316362

Ardından kırmızı renkle işaretli "Shell" keyine çift tıklayın ve "explorer.exe" yazın.

Eki Görüntüle 1316363

Ardından "tamam" tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın bakalım sorun düzelecek mi? Eğer düzelmez ise Explorer bozulmuş demektir. Format dışında pek bir çözümü bulunmuyor.
öyle zaten şuan
sıkıntılarım aynen devam ediyor. Dün şöyle bir şey oldu. cmd açılmıyordu bende. ordaki tüm her şeyi sildim. şimdi pc her başladığında cmd ekranı açılıyor.
burda dün 3 4 satır vardı ve cmd açılmıyordu. Ben bunları sildim. Artık her pc açışımda cmd ekranı açık kalıyor ve explerer.exe'yi kendim başlatıyorum.

Dosya Ekleri

• sorun 2.png
    sorun 2.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 41
  • en son değiştirdiğim cmd ayarı.png
    en son değiştirdiğim cmd ayarı.png
    258,5 KB · Görüntüleme: 46

Yeni konular

Geri
Yukarı