Çözüldü Bilgisayarı açınca Google otomatik olarak açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

minky

Picopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayarı açtım ve Google otomatik olarak açıldı ve saçma sapan sitelere yönlendirdi sebebi nedir acaba?

Çözüm
Dinoklafbzor.org mu? Muhtemelen virüs bulaşmış bilgisayara, Kaspersky yükleyerek kurtulabilirsin bundan. Kayıt defterinde sürekli olarak değişken oluşturuyor bilgisayar açıldığında saçma sapan sitelerin açılmasını sağlamak için.
Görev yöneticisinden kapatabilirsin başlangıç uygulamalarını.

Edit: yanlış anladım muhtemelen reklam virüsü yemişsin malwarebytes/kaspersky ile tarat rahatça bulursun virüsü.

@Harleen @Silinen üye yanlış anlamışım kb.

IMG_6050.jpeg

Tarayıcı virüsü yemişsin. Bilgisayarına indirdiğin saçma sapan uygulamalardan veya oyunlardan olabilir. Yukarıda ki arkadaşın önerdiği antivürüs programı ile tarama yapın. Sonuç %90 çözülür. İçiniz rahat etmezse de temiz kurulum kesin çözüm olur. 2. uygulama olarak da malwarebytes kullanabilirsin.

Sadece Chrome açılsa pek sıkıntı olmazdı başlangıç uygulamalarını kapatırdın fakat saçma sapan sitelere yönlendiriyor ise virüstür. Tarama yapın.

2020'de mi ne YT'den Fall Guys crack indirdiğimde ilk kez virüs yemiştim ciddi ciddi. 2 Saat önce atıldığından yorumlar bottu hep. Senin virüsle de aynıydı. Google'in bir aracı var diye hatırlıyorum virüs temizleme diye. Onu kullan hemen puf olurlar.

Dinoklafbzor.org mu? Muhtemelen virüs bulaşmış bilgisayara, Kaspersky yükleyerek kurtulabilirsin bundan. Kayıt defterinde sürekli olarak değişken oluşturuyor bilgisayar açıldığında saçma sapan sitelerin açılmasını sağlamak için.

Son düzenleme:
Çözüm
Reklam Virüsüdür. Antivirüs ile tarama yapmalısınız. Malwarebytes öneririm. Sorunun kökünden çözülmesi lazım.
Operaya geçtim bi sıkıntı yok şuan

Dinoklafbzor.org mu? Muhtemelen solucan bulaşmış bilgisayara, Kaspersky yükleyerek kurtulabilirsin bundan. Kayıt defterinde sürekli olarak değişken oluşturuyor bilgisayar açıldığında saçma sapan sitelerin açılmasını sağlamak için.

Operaya geçtim bi sıkıntı yok şuan
Opera GX kullanıyorum, aynı durumla karşılaşmıştım ben de. Varsayılan tarayıcıya göre kayıt defterinde değişken oluşturuyor sanırım, Kaspersky'ı kurup tarama yapsan iyi olur. Kayıt defterinden oluşturulan değişkeni silsen bile solucan bilgisayarda barınmaya devam ettiği sürece tekrar tekrar oluşturup duracaktır.

Geri
Yukarı