Bilgisayarı açmaya çalışırken evdeki şalter atıyor

mpakalin98

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller arkadaşlar. Benim sorunum dun gece saat 03:00 sularinda bilgisayarim acikken evin icindeki salterlerden 1 tanesi atti. Bende kalkip salteri açtım bilgisayar kapandigidan dolayi isim de yoktu acmadim tekrardan. Sabah tekrar evdeki cihazlarin prizini cekip sadece bilgisayar takili bilgisayari baslattim yeniden salter atti. Birkaç kez daha denedim bu sefer salter atmadi ama bilgisayar Pro series kismina kadar aciliyor gerisi gelmiyor sorun neden olabilir cok eski bir sistemim yok ideal sekilde kasaya baktigimda kasanin ustunde turuncu isik hiç sonmeden yaniyor calistirdigimda bir ariza oldugu kesin ama sorunun neden kaynaklidigini neyin akimi fazla aldigini bulamadim. Yardimci olursaniz teşekkür ederim. Bu arada kasayi resetledigimde BIOS'a girebiliyorum.

Öncelikle iyi Sosyaller arkadaşlar. Benim sorunum dun gece saat 03:00 sularinda bilgisayarim acikken evin icindeki salterlerden 1 tanesi atti. Bende kalkip salteri açtım bilgisayar kapandigidan dolayi isim de yoktu acmadim tekrardan. Sabah tekrar evdeki cihazlarin prizini cekip sadece bilgisayar takili bilgisayari baslattim yeniden salter atti. Birkaç kez daha denedim bu sefer salter atmadi ama bilgisayar Pro series kismina kadar aciliyor gerisi gelmiyor sorun neden olabilir cok eski bir sistemim yok ideal sekilde kasaya baktigimda kasanin ustunde turuncu isik hiç sonmeden yaniyor calistirdigimda bir ariza oldugu kesin ama sorunun neden kaynaklidigini neyin akimi fazla aldigini bulamadim. Yardimci olursaniz teşekkür ederim. Bu arada kasayi resetledigimde BIOS'a girebiliyorum.

Kullandığın 3 veya 6'lı prizi değiştirip deneyebilirsin. Evinde topraklama varsa onu kontrol et. Yoksa topraklama priz takdırırsın. Sorunlar devam ederse PSU değişitirip deneyebilirsin.

Yani bazilari SSD bazilari PSU bazilari anakart problemleri diyor yani arasında kaldım. Yeniden salter aticagindan korkuyorum akim koruyuculu bir priz aldim şu an bununla deneyeceğim en kotu

SSD'nin böyle şalter attırması mümkün değildir PSU çok büyük rol alıyor.

Kullandığın 3 veya 6'lı prizi değiştirip deneyebilirsin. Evinde topraklama varsa onu kontrol et. Yoksa topraklama priz takdırırsın. Sorunlar devam ederse PSU değişitirip deneyebilirsin.

Cevabin icin teşekkür ederim eve yeni tasindim 6'li prizi değiştireceğim sorun ondan kaynakli olabilir belki ama bu sefer de PC acilmiyor 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

Saçma gelebilir ama evinizin prizleri de arızalı olabilir daha önce yaşadım prize takarken şalter atıyordu farklı prizlerde denemelisiniz. PSU'da da sorun olabilir arkadaşların dediği üzere.

Cevabin icin teşekkür ederim eve yeni tasindim 6'li prizi değiştireceğim sorun ondan kaynakli olabilir belki ama bu sefer de PC acilmiyor 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

Prizde veya 3 veya 6'lı prizde de sorun olabilir. Kaçak vardır sistemi ondan da açmıyor olabilir. Akın düzgün gitmiyordur vs. PSU masrafına girmeden ufak şeylerden başlayıp denemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı