Bilgisayarı açtığımda CMD açılıp kapanıyor

Bende de öyle oluyor bazen açtığımda. Virüs olduğu sanmıyorum. Görev Yöneticisi > Başlangıç yerinin fotoğrafını ve Windows + R yani Çalıştır'ı açıp Shell: Startup yazıp çıkan yerin fotoğrafını atar mısınız?

Hemen atıyorum.
Yeni formatladığım sıfır sistemde karşılaştım geçen bir komut ekranı gelip gidiyordu. Dikkatli bakınca NVIDIA yazlımı olduğunu öğrendim.

Beş tane olması garip bir durum incelenmesi lazım.
Ben AMD R7 240 kullanıyorum.
Virüs olabilir. Bende aynı şeyi yaşıyordum.
Windows Defender ile tarattım fakat bir şey çıkmamıştı.
Başlangıç uygulamaları bu şekilde.
AMD bileşen var mı? Şimdi ne durumda bilmiyorum, ama eskiden öyle bir ani CMD açılışı vardı.
Emin değilseniz, kaliteli av ile tarama yapabilirsiniz.

Bir de başlangıç uygulamaların neler?

AMD Phenom işlemcim ve R7 240 ekran kartım var.
Bende de öyle oluyor bazen açtığımda. Virüs olduğu sanmıyorum. Görev Yöneticisi > Başlangıç yerinin fotoğrafını ve Windows + R yani Çalıştır'ı açıp Shell: Startup yazıp çıkan yerin fotoğrafını atar mısınız?

Attım yukarı bakabilirsiniz.
Başlangıç uygulamalarına bakın
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir buradan enable Java Access bridge açık ise kapat
Virüs taraması yap.
Başlangıç uygulamalarını attım bakabilirsiniz.
AMD bileşen var mı? Şimdi ne durumda bilmiyorum, ama eskiden öyle bir ani CMD açılışı vardı.
Emin değilseniz, kaliteli AV ile tarama yapabilirsiniz.

Bir de başlangıç uygulamaların neler?
Başlangıç uygulamalarını attım bakabilirsiniz.
Bende de öyle oluyor bazen açtığımda. Virüs olduğu sanmıyorum. Görev Yöneticisi > Başlangıç yerinin fotoğrafını ve Windows + R yani Çalıştır'ı açıp shell:startup yazıp çıkan yerin fotoğrafını atarmısınız?
shell:startup kısmı boş yani hiçbir şey yok.
Görev Yöneticisinden başlangıç sekmesine gelin, ekran görüntüsü alıp buraya ekleyin.
Başlangıç uygulamalarını attım, bakabilirsiniz.
Kaspersky ile tam tarama yapınız. Ard arda 5 tane açılması pek mantıklı değil.
Başlangıç uygulamarını attım fakat bir şey yok sanırsam. Bir tarama yapacağım.
Başlangıç uygulamalarına bakın
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir buradan enable Java Access bridge açık ise kapat
Virüs taraması yap.
Başlangıç uygulamalarını attım, bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-16_224750.png
    resim_2021-03-16_224750.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Buradan enable Java Access bridge açık mı bakın açıksa kapatın.
Hemen bakıyorum.
Denetim Masası\Erişim Kolaylığı\Erişim Kolaylığı Merkezi\Bilgisayarı kolayca görülebilir hale getir.
Baktım, kapalı duruyor.
Öneriniz vs var mı?
Başlangıç uygulamalarına baktın mı?
Evet,attım.
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de öyle oluyor bazen açtığımda. Virüs olduğu sanmıyorum. Görev Yöneticisi > Başlangıç yerinin fotoğrafını ve Windows + R yani Çalıştır'ı açıp shell:startup yazıp çıkan yerin fotoğrafını atarmısınız?
Aynı sorunu bende yaşadım dün. Virüs olduğunu sanmıyorum çünkü olayı yaşamadan 1 yada 2 gün önce Kaspersky + Defender ile tam tarama yaptım fakat hala endişeliyim.
Benim başlangıç bölümünde;

Cortana (Devre Dışı) Java Update Scheduler (Etkin) Microsoft One Drive (Devre Dışı) Starter Module (Lightshot'un) (Etkin) Steam (Etkin) Windows security notification (etkin)
Var. Garip bir durum.

Geri
Yukarı