Çözüldü Bilgisayarı açtıktan sonra ekran donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salih335

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum. Sonra ilk 5 saniye civarı bilgisayarın ekranı donuyor. Bu şifremi girerken de oluyor. Mecburen güç tuşuna basılı tutup kapatıyorum ve sonra tekrar açıyorum. İşletim sistemim Windows 8.1 Pro ama işletim sistemimden şüphelenmiyorum çünkü Windows 7'de de böyle oluyordu. Bunun çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi söyle, bu sistemde yüksek ihtimal donanımsal sorun var. Onun için başta disk, sonra RAM vs. diye tek tek donanımları test edip sorunlu donanımı bulup ona göre çözüm üretecektik. Kesin olmamak ile birlikte disk sorunu olduğunu düşünüyorum. Ama yenisi alacaksınız daha iyi tabii ki.

Yardımınız için sağ olun çok uğraştırdım sizi. HP almayın aldırmayın.

Hocam bilgisayarımın RAM'ini yeniledim ve Windows 10 kurdum. Artık an sorun yok.
Hocam dediğiniz gibi Virtualization technology enable, CD rom boot'u disable yaptım.

Dosya Ekleri

• 20230602_232103.jpg
    20230602_232103.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 6
Tamamdır şimdi save yapıp sistemi yeniden başlatıp dene.
Tamam hocam yeniden başlatayım. Ama bu donma her seferinde olmuyor. Bilgisayarı uzun süre açmayınca oluyor. Uzun süre derken demek istediğim 15, 20 saat.
Yarın yazayım size hocam.
İyi günler hocam. Bilgisayarı sabah olunca açtım ama yine dondu.

@claus

Memtest86 ile bellek testi yapar mısın ? Ayrıca farklı bir disk ile sistemi test etme şansın var mı ?
Maalesef başka disk ile test edemem başka diskim yok. Ama Memtest86 yapıyorum

Memtest86 ile bellek testi yapar mısın? Ayrıca farklı bir disk ile sistemi test etme şansın var mı?

Hocam USB ile yapılıyormuş. Benim USB bozuk olduğu için yapamiyacağım. Bıktım bilgisayarımın sorunlarından. Birini çözüyorum diğeri geliyor. Oyunlardaki bosslar gibi. Sizi de çok uğraştırdım. Büyük ihtimalle başka bir bilgisayar olsaydı sorun çözülürdü. Ama benim bilgisayarım da işe yaramıyor. Kendine has bir özellik. Yeni bir bilgisayar alacağım artık. Sizi çok uğraştırdım karşılığını nasıl ödeyeyim? Çözülmese de çözüldü yapmak yasak mı?

Son düzenleme:
Maalesef başka disk ile test edemem başka diskim yok. Ama Memtest86 yapıyorum

Hocam USB ile yapılıyormuş. Benim USB bozuk olduğu için yapamiyacağım. Bıktım bilgisayarımın sorunlarından. Birini çözüyorum diğeri geliyor. Oyunlardaki bosslar gibi. Sizi de çok uğraştırdım. Büyük ihtimalle başka bir bilgisayar olsaydı sorun çözülürdü. Ama benim bilgisayarım da işe yaramıyor. Kendine has bir özellik. Yeni bir bilgisayar alacağım artık. Sizi çok uğraştırdım karşılığını nasıl ödeyeyim? Çözülmese de çözüldü yapmak yasak mı?
Şimdi söyle, bu sistemde yüksek ihtimal donanımsal sorun var. Onun için başta disk, sonra RAM vs. diye tek tek donanımları test edip sorunlu donanımı bulup ona göre çözüm üretecektik. Kesin olmamak ile birlikte disk sorunu olduğunu düşünüyorum. Ama yenisi alcaksınız daha iyi tabiiki.

Şimdi söyle, bu sistemde yüksek ihtimal donanımsal sorun var. Onun için başta disk, sonra RAM vs. diye tek tek donanımları test edip sorunlu donanımı bulup ona göre çözüm üretecektik. Kesin olmamak ile birlikte disk sorunu olduğunu düşünüyorum. Ama yenisi alacaksınız daha iyi tabii ki.

Yardımınız için sağ olun çok uğraştırdım sizi. HP almayın aldırmayın.

Hocam bilgisayarımın RAM'ini yeniledim ve Windows 10 kurdum. Artık an sorun yok.

Çözüm

Geri
Yukarı