Bilgisayarı başlatınca disk kontrolü uyarı mesajı geliyor

reyxerme

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Monster
İşlemci
i511400H
Merhaba. Bilgisayarı başlatınca disk kontrolünü geçmek için herhangi bir tuşa basın yazıyor. Önceden bu yazı çıkmıyordu bunun anlamı ne demek?

IMG_20230222_120823.jpg

İyi günler.
Ya disk doludur boşaltmanız gerekir ya da yeni registry temizliği yaptıysanız bir şeyleri silmiş olabilir. Aslında BIOS'la alakalı. PC açılırken yapılması gerekenlerden de olur.
Bence en iyisi bunu görmediğiniz tarihe geri döndürmek sistemi. Sistem kurtarma ile.
bendede monster var ..ama hiç olmadı. Program yüklemelerden alakalıdır belki..

Bir defa disk taraması yapmanız sorunu çözecektir. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın chkdsk C: /r /f girin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin ben C yazdım 2 disk varsa D olanada aynısını yapın işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayarı kapatıp açıp tekrar deneyin bu yazı genelde tarama yaptıktan sonra çözülür yazılımsal bir problemde. Bu taramayı yapmamanızda bir sakınca da yoktur fakat yaparsanız sisteminiz daha hızlı açılır 3-4sn donanımsal bir problemde yapılacak çözüm sayısı azdır.

Bendede reset sonrası olmuştu 2tb lık dolu harddisk tarama yapmaya çalışıyordu bir türlü iptal edemedim en sonra gece bıraktım sabaha kadar bitmiş normale dönmüştü pc

Geri
Yukarı