Çözüldü Bilgisayarı başlattan kapatınca sistem kapanmıyor

• Konuyu başlatan Serioz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 692
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serioz

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Windows 11 kullanmaktayım ve sorunum kısaca şudur:
Bilgisayarı başlattan kapattığım zaman ekran vs. her şey kapanıyor, sadece kulaklık ve sistem kapanmıyor, ışıklar vs. Mecburen kasanın power tuşundan kapatıyorum.

Bunun sebebi nedir? Sistemi güç tuşundan kapatmam zararlı mıdır? Bu sorun nasıl çözülür?

Buraya bilgisi olmayıp Windows 11'den kaynaklı diye gelmeyin fakat bu sorunun Windows 11'den kaynaklı olduğu hakkında bilgisi olanlar varsa sorun olmaz.

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller dilerim.

Çözüm
Hocam evet sorun budur zaten.

Hicam Siz beni anlamadınız konuyu tekrar okuyun derim

Sorun ışıklar değil sorun kapatınca ekran gidiyor fakat sistem aktif halde çalışıyor.
Masaüstünde oluyor muydu tam hatırlayamadım ama güç seçeneklerinde acaba tetikleyen bir şey mi var ?
İnternette böyle bir çözüm var.
"Denetim masası > Güç seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin > Şu anda kullanılamayan ayarları değiştirin > hızlı başlatmayı aç tikini kaldırın, olmazsa BIOS sıfırlayın muhtemelen düzelecektir eğer parçalarda bir sıkıntı yok ise."
Hocam evet sorun budur zaten.

Hicam Siz beni anlamadınız konuyu tekrar okuyun derim

Sorun ışıklar değil sorun kapatınca ekran gidiyor fakat sistem aktif halde çalışıyor.
Masaüstünde oluyor muydu tam hatırlayamadım ama güç seçeneklerinde acaba tetikleyen bir şey mi var ?
"Denetim masası > Güç seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin > Şu anda kullanılamayan ayarları değiştirin > hızlı başlatmayı aç tikini kaldırın, olmazsa BIOS sıfırlayın muhtemelen düzelecektir eğer parçalarda bir sıkıntı yok ise."

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Masaüstünde oluyor muydu tam hatırlayamadım ama güç seçeneklerinde acaba tetikleyen bir şey mi var?

Hocam şimdi acaba bilgisayar bir sorundan dolayı kendini uyku modunamı cekiyor diye uyku modunu kapattım. Sorun çözüldü gibi fakat yarın tekrar bakacağım.

Yok hocam anladım ben sizi Power tuşuna basmak canınızı sıkıyor diye CMD'yi önerdim. Başlattan neden olmadığı hakkında bir fikrim yok maalesef.

Hocam kusura bakmayın biraz sorundan dolayı stres oldum kaba konustuysam kusura bakmayın.

Hocam şimdi acaba bilgisayar bir sorundan dolayı kendini uyku modunamı cekiyor diye uyku modunu kapattım. Sorun çözüldü gibi fakat yarın tekrar bakacağım.

Hocam kusura bakmayın biraz sorundan dolayı stres oldum kaba konustuysam kusura bakmayın.
En son yazdığımı editledim olmazsa bu çözüme de bakın.

Masaüstünde oluyor muydu tam hatırlayamadım ama güç seçeneklerinde acaba tetikleyen bir şey mi var?
"Denetim masası>güç seçenekleri>güç düğmelerinin yapacaklarını seçin>şu anda kullanılamayan ayarları değiştirin>hızlı başlatmayı aç tikini kaldırın olmazsa BIOS sıfırlayın muhtemelen düzelecektir eğer parçalarda bir sıkıntı yok ise."

Hocam hızlı başlatmayı değil uyku modunu komple sistemde devre dışı bıraktım sorun çözüldü gibi fakat olmazsa hızlı başlatı kapatacağım teşekkürler ilgilendiğiniz ıçi.

Yeni konular

Geri
Yukarı