Bilgisayarı birisi izliyor mu?

Uyarıyı tam görmeden bir şey söyleyemeyiz. Belki çerezlerden dolayı vermiş olabilir. Eğer fazla şüpheleniyorsanız Malwarebytes yükleyip tam tarama yapın. Eğer 1-2TB hafızanız varsa 2-3 saate bütün tarama biter ve bütün bulduğu virüsleri söyler.
Kaspersky ile yapıyorum şuanlık 512 gb hafıza var.

Kaspersky ile yapıyorum şu anlık 512 GB hafıza var.

Yarım saat 1 saat arasında biter. Bittikten sonra virüslerin isimlerini atar mısınız buraya?

Uyarıyı tam görmeden bir şey söyleyemeyiz. Belki çerezlerden dolayı vermiş olabilir. Eğer fazla şüpheleniyorsanız Malwarebytes yükleyip tam tarama yapın. Eğer 1-2TB hafızanız varsa 2-3 saate bütün tarama biter ve bütün bulduğu virüsleri söyler.

Yarım saat 1 saat arasında biter. Bittikten sonra virüslerin isimlerini atar mısınız buraya?
Tabiiki atarım çıkmassada söylerim.

Aslında ben birisinin bilgisyaraıma girip IP adresimi alıp uzaktan kontrol ettiğini sanıyordum.
1653917794318.png
görev yöneticisinde bunlar var hocam?

Tabii ki atarım çıkmassada söylerim.

Aslında ben birisinin bilgisyaraıma girip IP adresimi alıp uzaktan kontrol ettiğini sanıyordum.

IP adresin herkes tarafından görülen bir şey. Öyle şak diye IP'ni çalıp izleyemezler. Girdiğin her site her oyun senin IP adresini görüyor. Bilgisayardan uzaktan bağlantıyı açıp portları aktif edersen öyle bağlanabilirler senin bilgisayarına.

IP adresin herkes tarafından görülen bir şey. Öyle şak diye IP'ni çalıp izleyemezler. Girdiğin her site her oyun senin IP adresini görüyor. Bilgisayardan uzaktan bağlantıyı açıp portları aktif edersen öyle bağlanabilirler senin bilgisayarına.
benim dediğim birisi fiziksel olarak benim bilgisayarıma girip bilgileri alıp sonrada başka bir bilgisayardan izlemek.
Edge kullanıyorsanız normal.

O ekran kartının driver'ıyla alakalı. Onları kapatırsanız görüntü gidebilir.
edge kullanmıyorum hocam

Benim dediğim birisi fiziksel olarak benim bilgisayarıma girip bilgileri alıp sonrada başka bir bilgisayardan izlemek.

Onun için ise trojan atmaları lazım. Arkadaşlarınızın attığı sadece .exe olan uygulamaları açmadığınız sürece bir sıkıntı yok. Hem zaten Kaspersky saniyesinde engelliyor RAT trojanlarını.
Edge kullanmıyorum hocam

Windows 10 son sürüm kullanıyorsanız yeni güncelleme ile arama kısmı değişti. Belki onunla alakalı olabilir. Eve gidince kendi bilgisayarımda kontrol edeceğim bende de aynı mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı